У неділю, 13 серпня, у Львові з четвертого поверху впав балкон. У цей момент на ньому перебував 43-річний чоловік. Розповідаємо, що відомо про цей будинок і хто повинен був ремонтувати балкон.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Подробиці обвалу балкона на вулиці Під Дубом
13 серпня, близько 23:00, на четвертому поверсі житлового будинку на вулиці Під Дубом, 2 у Львові обірвався балкон із людиною.
43-літній чоловік, котрий перебував на балконі, після падіння вижив. Його оперативно забрала карета швидкої допомоги та відвезла в лікарню святого Пантелеймона Першого територіального медоб’єднання Львова.
Що з постраждалим
У Першому медичному об’єднанні Львова згодом розповіли, що чоловіка, який впав з балконом, госпіталізували у стані найважчої коми, тобто без свідомості. Він отримав травми, несумісні з життям. Серце ще деякий час працювало, лікарі робили все можливе, щоб врятувати чоловіка. Однак о 04:00 ранку він помер.
На місці трагедії працюють правоохоронці
На місці обвалу нині працюють фахівці й проводять слідчі дії. Усі небезпечні елементи, які могли б загрожувати падінням, знято.
Районна адміністрація перебуває на зв’язку з сім’єю загиблого і допомагає з організацією поховання.
Що відомо про будинок на вулиці Під Дубом, 2
Як розповіла голова Галицької районної адміністрації Галина Гладяк, будинок на вулиці Під Дубом, 2, де стався обвал балкону, – це будинок забудови 1896-1905 років. У 2014 році, коли відкривали Торговий центр "Форум", спільно з торговим центром у цьому будинку проводили ремонтні роботи. Будинок списаний з балансу міста у 2020 році. Сама квартира приватизована у 2009 році. Управителем там є ЛКП "Старий Львів".
"Коли будинок списували, було проведено обстеження. Все було у задовільному стані, балкон не потребував невідкладного ремонту, і офіційного висновку, що він аварійний, не було", – розповіла Галина Гладяк.
За її словами, візуально балкон не потребував невідкладного ремонту.
Хто відповідальний за стан балкона, який обвалився
"Було звернення від мешканців до управляючої компанії ЛКП "Старий Львів" – в кінці 2022 року і червні 2023 року. Але тоді було роз’яснення, що балкон є приватним майном власників квартири і вони мають обов’язок щодо утримання балкона", – зазначила Галина Гладяк.
У Львові є 380 тисяч балконів
Як повідомив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, у Львові є 380 тисяч балконів. 98% з них (а це 372 тисячі) перебувають у приватній власності, тож відповідальними за стан балконів є власники.
У районній адміністрації наголосили, якщо балкон має певні дефекти, то слід, щоб мешканці не користувалися ним, а звернулися на «Гарячу лінію» міста чи до балансоутримувача, щоб замовити фахівців і провести офіційну перевірку стану балкона.
"Зараз у старій частині міста проводять обстеження усіх балконів – зокрема тих, які виходять на проїзну частину і на хідники. Якщо при візуальному обстеженні буде видно, що балкон потребує ремонту, то будемо замовляти відповідні дослідження, аварійні елементи будемо знімати і покривати балкон сіткою", – додала Галина Гладяк.
Куди скаржитися на аварійний балкон
Мешканців, чиї балкони перебувають в неналежному стані, просять зголошуватися на Гарячу лінію міста за номером – 15-80.