Львів щодня осучаснюється. Стрімко розвивається інфраструктура, з’являється все більше височенних новобудов, торгових центрів, супермаркетів, готелів, ресторанів. Однак є й інший бік Львова. Той, який не показують туристам – забуті усіма місця, опинившись у яких, здається, що там десятиліттям не ступала нога людини.
VG Львів розповість про локації-привиди у Львові, де зупинився час.
Львівський автобусний завод
Колишній транспортний гігант, який раніше забезпечував сотні людей роботою, сьогодні більше схожий на кладовище автобусів, або й Зону відчуження. Неначе люди тікали звідси, навіть не забираючи речей.
На території Львівського автобусного заводу збереглись кабінети з документацією, телефонами та інструментами. "Кричать" із минулого й невеличка капличка зі статуєю Богородиці посеред залу, а ще з десяток низькопідлогових автобусів-гармошок та кілька міжміських автобусів виробництва ЛАЗ. Усе на своїх місцях, але більше нікому не потрібне…
Цікаво, що Львівський автобусний завод був заснований у 1945 році. За час свого існування це було одне з найбільших підприємств з виробництва транспорту в СРСР та незалежній України. У 2014 році завод закрили, тепер територію планують забудувати IT-технопарком та житловими комплексами.
Міжшкільний навчально-виробничий комбінат
Львівські дослідники показали цікаву локацію, яка захована від допитливих очей в спальному районі – закинутий Міжшкільний навчально-виробничий комбінат трудового навчання і професійної орієнтації учнів Сихівського району. У приміщенні досі стоїть зібрана «Волинянка», на дворі – ще кілька розібраних авто, також збереглись стенди, макети, документація тощо.
«Колись там профцентр був для 10-11 класів, в якому навчали на водіїв, бухгалтерів, медбратів та медсестер. На цьому газоні ще по подвір'ї їздили», – пригадують львів'яни.
Цікаво, що ця автошкола працювала до 2009 року. Чому ж така сумна доля спіткала навчальний заклад – невідомо.
Санаторій Сокіл
Колись популярний санаторій «Сокіл» в Брюховичах також спіткала нелегка доля, адже й сюди давно не ступала нога людини. Диґери, які тут побували, розповідають, що стан санаторію загалом задовільний, адже головні корпуси тут залишились майже неушкодженими. Також на своїх місцях і вікна-двері. Лише кілька будівель на території санаторію таки завалилися від старості.
«З цікавих об’єктів – це антена на даху одного з корпусів. Її туди притягнули кришнаїти в середині 90-х років. Не могли жити без Боллівуду. Потім поїхали, а антену забули. Як і люди цей санаторій», – каже львівський дослідник Андрій Риштун.
Руїни з душею: 7 замків Львівщини, про які не розповідають туристам