Дім Франка - Franko House. Екскурсія у Львові

Дім Франка - Franko House. Екскурсія у Львові

Дім Франка - Franko House. Екскурсія у Львові фото: facebook.com/dimfranka

Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка — музей у Львові, на вулиці Івана Франка, 150/152. Розташований у будинку Івана Франка, у якому він мешкав у 1902 — 1916 роках.

фото: facebook.com/dimfrankaфото: facebook.com/dimfranka

Музей відкритий 10 жовтня 1940 року. Певний час Львівський музей Івана Франка мав дві філії:

1) у рідному селі Івана Франка Нагуєвичі, на базі давнього музею і заповідника (музей з 1939 р., заповідник - з 1940 р.). Радянський музей в Нагуєвичах діяв, як незалежна структура впродовж 1946 - 1963 рр. З волі партійної радянської номенклатури філію в Нагуєвичах було відкрито у 1963 р., саме на базі давнього музею, яка проіснувала до 2001 р. Після пожежі садии Франків у Нагуєвичах у 2001 р. роман Горак відмовився від її подальшої "опіки" і вивіз більшість експонатів до Львова, при цьому навіть ті, які були зібрані під час існування музею упродовж 1946-1962 рр.

2) у селі Криворівня, у якому І. Франко часто перебував влітку у 1901–1914 роках. У 90-х роках ХХ ст. ця філія відокремилися і тепер функціонують як окремі музеї.

У Львівському музеї Івана Франка є меморіальна і літературна експозиції. У меморіальній експозиції, що розташована у будинку письменника, максимально точно відтворено обстановку у якій жив Іван Франко і його сім"я. Будинок двоповерховий. На першому поверсі є 5 експозиційних кімнат і передпокій, на другому поверсі — нова частина меморіальної екпозиції (відкрита у 2006 р.) — дві невеликі кімнати (синів і дружини).

Літературна експозиція розташована у будинку поруч (вул. І. Франка, 150). Тут відтворено життєвий і творчий шлях письменника, експонуються його твори, портрети, фотографії, документи.

Нині комплекс Музею складається із двох будівель.

Відвідати літературно-меморіальний музей можна з 10:00 до 17:00 год щодня, крім вівторка.

Вхідний квиток - 50 грн. для дорослих.

Приєднуйтесь до соцмереж Vgorode.ua - Telegram, Viber, Instagram, Facebook

Це чат - пиши та читай 👇
Ще в розділі Екскурсії
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах