Виставковий проект  Ангели

Виставковий проект "Ангели"

У Львівській галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького проходить виставка "Ангели".

Виставковий проект “Ангели” — це неординарна культурна подія й, водночас, наймасштабніший мистецький проект року. На 3 місяці Львів перетвориться на унікальне середовище взаємодії світових культур і традицій, об’єднаних ангелами, що покликане закцентувати на важливості культурно-подієвого туризму країни.

Три роки кураторська група Павла Гудімова знаходила найцікавіші твори, факти та історії. “Із самого початку ми вийшли поза стандартний музейний набір експонатів, визначивши діапазон візуального дослідження ангелів від іконографії до масової культури. Основний масив історично важливих експонатів збирали в українських музеях, бібліотеках і приватних колекціях, здійснювали зйомку скульптури й розписів у соборах. Також приділяли увагу сучасному мистецтву, кіно, коміксу, фентезі й навіть побутовим артефактам”, — коментує куратор проекту.

Ми зібрали понад 400 експонатів з музейних та приватних колекцій у 23 залах Палацу Лозинського та Музеї Пінзеля на площі більш, ніж 2 тис. кв. м. Твори найвідоміших художників минулого й сучасності: від Дюрера, Рембрандта, Буше, Врубеля, Мальчевського, Клінгера, Кульчицької, Новаківського до Шагала, Кабакова, Равського, Костирка та Сільваші. До експозиції ввійшли предмети археології, скульптури й живопису, артефакти масової культури і, навіть, музика, яку спеціально для проекту написав композитор Святослав Луньов. До проекту залучено 40 інституцій та команда провідних експертів.

Виставкова частина буде розділена на 5 тематичних блоків, кожен з яких переосмислює окремий вимір існування ангелів. Перший блок — “Крилаті” — допоможе нам зрозуміти витоки ангелів серед численних крилатих істот міфології. Розділ “Сюжети” — розповість про релігійні сюжети за участі ангелів. Блок “Архангели і ієрархії” — це погляд на чини небесної спільноти за участі української мисткині Альбіни Ялози.

Розділ “Культура” присвячений історії образу ангела у мистецькій традиції — від стародавніх фресок, ренесансної гравюри, через барокову скульптуру й живопис символізму до ілюстрації та інсталяції. Остання, п’ята частина — “Ангели та люди” — демонструватиме, як людство вплітало ангелів у своє повсякдення, як послуговувалось змістом цього образу — від народного повір’я давнини до сучасної маркетингової кампанії.

Виставковий проект “Ангели” триватиме до 22 вересня 2019 року у залах Палацу Лозинського (вул. Стефаника, 3) та у Музеї Пінзеля (пл. Митна, 2).

 

ДЕ, КОЛИ І ВАРТІСТЬ
Коли:
20 червня - 22 вересня, 11:00
Адреса:
вул. Стефаника, 3
Телефон:
+38 (032) 261-44-48