Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози»

Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози» - фото: facebook.com/lvivphilharmonic

Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози» - фото: facebook.com/lvivphilharmonic

43-й Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози» запрошує львів’ян і гостей міста насолодитись музичними композиціями та почути гру музикантів-віртуозів з усього світу! 

Незмінним його організатором є Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика.

У 2024 році фестиваль буде тривати 17 днів: впродовж 16 травня — 2 червня.

17 подій «Віртуозів» символічно об’єднають минуле і теперішнє й вкотре нагадають світу про непохитну віру українців у наш мистецький ренесанс, а також у силу музичних творів, що здатні зцілювати серця.

Програма концертів:

Віртуози 43. Фестивална прелюдія

Четвер 16.05.2024 / 19:00
Як це — жити в історичний час і залишатись митцями своєї країни? Це питання історія ставить не лише нашому поколінню. Століття тому творці прекрасного також розуміли значення вибору.

Прага, Париж, подорожі Америкою та сховані в серці краєвиди чеських містечок, бажання творити нову музику, дарувати через неї життя відомим змалку народним пісням і цим долати заборони на творчість своєї країни. Такою є лінія зіткнення творчих шляхів композиторів Леоша Яначека, Антоніна Дворжака, Богуславі Мартіну та Марека Копелена. Її на передфестивальній події представлять музиканти-віртуози світового рівня українського походження Оксана Гретчин, скрипка, Теодор Кухар, альт, Наталія Гуцул, фортепіано та один з кращих віолончелістів нашого часу — Іржі Барта.

Віртуози 43. Концерт-відкриття. Цвіт папороті

П’ятниця 17.05.2024 / 19:00
«Музика — це справа людського творіння, вона є частиною людського буття», — цими словами видатного українського композитора, нашого сучасника Євгена Станковича розпочинається один з найбільших європейських фестивалів класичної музики. Розпочнеться концерт унікальною за своєю історією сюїтою з фолк-опери видатного сучасника Євгена Станковича «Цвіт папороті». 

Приєднається до оркестру і відомий чеський віолончеліст Іржі Барта. 

Віртуози 43. Передчуття

Субота 18.05.2024 / 18:00
Кожен звук та акорд цього вечора стане спробою розкрити та передати неповторні моменти перед настанням великого та бажаного. Потужне симфонічне звучання перенесе слухачів у світ яскравих образів, де час сповільнюється, а музика стає мовою очікування, надії та мрії. 

Віртуози 43. Пейзажі снів. Нові пори року

Неділя 19.05.2024 / 18:00
Дивовижно, однак навіть давно відомі твори слухачі різних генерацій здатні чути по-різному. Не вперше у філармонії звучатиме музика грецького композитора Міхала Травлоса, однак на цей раз премʼєра є несподіваною! Міхал Травлос зібрав у «Концертанті» власні алюзії до перебування в Польщі.

З переосмисленням здобутків попередніх століть повʼязана і творчість чеського композитора минулого століття Ервіна Шульгофа. А для нашого сучасника, лондонського композитора Макса Ріхтера «Пори року» стали одним із перших музичних вражень, яке з роками почало згасати, тож у 2012 році композитор зважився на сміливий та амбітний крок — вступити в діалог з самим Вівальді, записати власне переосмислення.  Запрошуємо здобути нові враження від викристалізованої роками класики у виконанні тандему «Віртуозів Львова» під батутою Володимира Сивохіп та солістів концерту.

Віртуози 43. Академія запрошує

Середа 22.05.2024 / 19:00
Фестиваль «Віртуози» впродовж понад сорокарічної історії лишається викликом для музикантів-студентів Львівського камерного оркестру «Академії», до нього обирають найбільш вражаючі програми, щоб ще раз нагадати: вічно молодий колектив — це також і вічно високий рівень. 

Віртуози 43. Шевченкіана

Четвер 23.05.2024 / 19:00
Дивовижно, як одному митцю вдалось пробудити серця мільйонів нащадків — саме «Кобзар» Шевченка став однією з книг, якою таємно зачитувались Михайло Старицький та Микола Лисенко в юності. І саме набуте змолоду відчуття волі надихало композитора довгі роки творити питомо українську музику та закарбувати в нотах легендарний шевченківський шедевр. 

Віртуози 43. Музичні діалоги

П’ятниця 24.05.2024 / 19:00
Міцні міжнародні зв’язки завжди були частиною української музичної історії та фестивалю «Віртуози» зокрема. Тому 24 травня у Львівській філармонії прозвучать твори українського, польського та франко-швейцарського авторів під орудою Вінсента Козловського, відомого польського диригента. Соло — Андрій Павлов, виступатиме — Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії.

Віртуози 43. Тавро Кассандри

Субота 25.05.2024 / 17:00
Пульсари, візіонери і творці мистецького континууму довкола нас, — так можна охарактеризувати композиторів, чиї твори увійшли у програму струнного квартету «Фенікс». Їхні долі не переплітались між собою напряму, але, викарбувані на скрижалях історії, вони так чи інакше пов’язались у світовій свідомості. 

Віртуози 43. Вівальді - з нами

Субота 25.05.2024 / 20:00
Ділитись відкриттями старовини 25 травня буде новостворений ансамбль давньої музики «Terra Barocca». 

Цього разу на сцені лунатиме — Антоніо Вівальді!

Інтерпретатори бароко під час цього концерту пропонують слухачам стати свідками того, як на сцені філармонії формується нова течія львівської школи історично інформованого виконавства. 

Віртуози 43. Українська ностальгія

Неділя 26.05.2024 / 18:00
Вечірня тепла атмосфера, зіткана з оркестрових творів, що так чи інакше належні до пізньоромантичної традиції, присвячується почуттю ностальгії. 

Віртуози 43. Рапсодія. Концерт. Симфонія

Вівторок 28.05.2024 / 19:00
Симфонічний вечір проведе слухачів від жанру рапсодії (де індивідуальне понад усе) через інструментальний концерт (де музиканти — в пошуку балансу між солістом та оркестром) до симфонії (де колективне начало переважає). Лунатимуть твори Георгія Майбороди, Вольфґанґа Амадея Моцарта та Франца Шуберта — невипадково зібрані в одній програмі.

Віртуози 43. Молоді віртуози віолончелі

Середа 29.05.2024 / 19:00
Впродовж понад сорокарічної історії фестивалю «Віртуози» зросла не одна генерація професійних музикантів. Для багатьох перші виступи як солістів на фестивалі стали початком яскравої кар’єри. Адже далеко не кожному випадає нагода ще в студентські роки вийти на сцену філармонії в дні одного з найстарших та наймасштабніших музичних фестивалів країни. 

Віртуози 43. Перша повітряна тривога

Четвер 30.05.2024 / 19:00
Назву програмі «позичила» символічна композиція Тараса Зданюка «7.12. Перша повітряна тривога». Молодий автор присвятив її всім українцям, які загинули в перші години повномасштабного вторгнення. 

Віртуози 43. Промінь світла

П’ятниця 31.05.2024 / 19:00
Подорож представлять гості фестивалю — Національний одеський філармонійний оркестр, що в останній день весни завітає на фестиваль. Звучатимуть твори Семюела Барбера, Томаса де Гартманна, Чарльза Айвза, Едуарда Резача та Мирослава Скорика.

Віртуози 43. Від рідного серця

Субота 01.06.2024 / 16:00
Палац Потоцьких
Як далеко від дому не пролягали б шляхи людських доль, рідні краєвиди продовжують жити в спогадах, мріях, снах. Так навіть найтужливіший спогад про рідний дім може стати прихистком у тяжкі хвилини. Саме про це нова спільна програма французької співачки Серін де Лабо, струнного квартету «Serenade Ensemble» та контрабасиста Яреми Кіцили. 

Віртуози 43. Мрія

Субота 01.06.2024 / 18:00
Насичений та непередбачуваний, іноді тернистий і драматичний, зі злетами та падіннями, з ризиком зневіритися, бажанням опустити руки, але часто з моментами неабиякого піднесення та натхнення. Саме таким на думку симфонічного оркестру INSO-Lviv є шлях до мрії. 

Віртуози 43. Концерт-закриття. Симфонія. Любов

Неділя 02.06.2024 / 18:00
Щоб відзначити неодмінну присутність любові нині, на завершення фестивалю світ почує прем’єру Третьої симфонії відомої композиторки Богдани Фроляк. 

Симфонія №3 «Любов» написана на замовлення директора Львівської національної філармонії, диригента Володимира Сивохіпа. Це музика, яка містить в собі і трагізм, і світло, і драматизм, і надію — словом, усе, що переживаємо в цей тяжкий час. 

 

Приєднуйтесь до соцмереж Vgorode.ua - Telegram, Viber, Instagram, Facebook

Це чат - пиши та читай 👇
Ще в розділі Фестивалі
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах