Маратон пам’яті Василя Сліпака

Маратон пам’яті Василя Сліпака

Маратон пам’яті Василя Сліпака фото:

З 10 червня по 1 липня у Львівській національній філармонії відбудеться сьомий Відкритий міжнародний музичний маратон пам’яті оперного співака, Героя України Василя Сліпака.

Співака-Героя вшановуватимуть в Україні, Франції, Британії. Преамбулою Маратону вже став камерний виступ українських музикантів у Лондоні 20 травня з класичною програмою української та європейської музики. На світових сценах зберуться музиканти, щоб вшанувати музиканта й воїна, який загинув на сході України. Серед подій — концерти електроакустичної музики та масштабні виконання симфоній. Маратон є відкритим для приєднання та свідчення нашої спільної мети: відзначення того світла, яке ніс Василь Сліпак, та його відблисків у нових ідеях, новому поколінні музикантів.

Втрати війни не оминули й музичну спільноту України. Особливо боляче вони вразили з передчасним відходом двох митців неймовірного таланту — Ганни Гаврилець (27 лютого 2022 року) та Олександра Козаренка (21 березня 2023 року). У обох творах, які в пам’ять про композиторів представить квартет “Фенікс”, проявиться світле й характерне для заходу України мелодичне та ритмічне багатство, яскравий фольклорний стрій. Обоє композиторів були близько знайомі з Василем Сліпаком, що відіграв у їхньому житті важливу роль.

Музика грузинського композитора Гії Канчелі пропонує слухачу унікальний світ, у якому значне місце належить духовності. Чотиричастинний цикл «Життя без Різдва» написаний композитором між 1990 та 1995 роками. Він включає «Ранкові молитви», «Полуденні молитви», «Вечірні молитви» та «Нічні молитви». У програмі вечора звучатиме остання частина циклу. Мистецтво Канчелі глибоко інтимне та приватне, проникнуте ностальгією, для нього не є вагомою віртуозність викладу, а швидше музика композитора потребує вміння «малювати» делікатні мелодії, співзвуччя та дімінуендо.

Виконавці:

Струнний квартет «Фенікс» у складі:

Микола Гав’юк, скрипка
Петро Тітяєв, скрипка
Вадим Педорич, альт
Денис Литвиненко, віолончель

Програма:

Олександр Козаренко (1963–2023). «Три інвенції для чотирьох мелодичних інструментів» (1988)Allegro moderato
Recitativo doloroso
Allegro qusto
Ганна Гаврилець (1958–2022). Струнний квартет №4 «Експресії» (2003)
Гія Канчелі (1935–2019). “Night Prayers” ( “Нічні молитви” з циклу “Життя без Різдва”) (1995)

Приєднуйтесь до соцмереж Vgorode.ua - Telegram, Viber, Instagram, Facebook

Це чат - пиши та читай 👇
Ще в розділі Концерти
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах