Виставка "Модест Сосенко. Фрагменти: до монументального"

Виставка "Модест Сосенко. Фрагменти: до монументального" - фото

Виставка "Модест Сосенко. Фрагменти: до монументального" - фото

Виставку присвячену митцю Модесту Сосенкові представили у Національному музеї імені Андрея Шептицького у Львові

Представлені на виставці вибрані твори та архівні матеріал (світлини, листи, шкіцівники, прориси, авторські начерки, підготовчі проєкти) мають на меті наблизити до відвідувачів цінну й водночас крихку ділянку національного мистецтва початку ХХ століття, якою є монументальний живопис.

А також показати навіть те, що не вціліло і збереглося тільки в підготовчих матеріалах художника. Тож зі значною кількістю предавлених експонатів гладачки та глядачі зустрінуться вперше.

З огляду на їхній специфічний характер представлення пам’яток стало можливе лише завдяки складній і тривалій праці реставраторів.

Крім того в експозиції використано зібраний цьогоріч унікальний фотоархів вцілілих храмових робіт Модеста Сосенка.

Виставка реалізована за підтримки програми «Фокус на культуру 2020» Львівської міської ради.

Присвячена виставка двом знаковим постатям ХХ століття - митрополитові Української греко-католицької церкви Андреєві Шептицькому та художнику Модестові Сосенку.

Нагодою для такого вшанування є їхні ювілеї, які відзначаємо 2020 року. Знайомство та взаємна приязнь Митрополита і художника тривали впродовж 20-ти років: від зустрічі у Станиславові (нині – м. Івано-Франківськ) 1900 року, де Андрей Шептицький був єпископом, і аж до останнього подиху митця у Львові в Митрополичих палатах собору Св. Юра 4 лютого 1920 року.

Свого часу саме Владика скерував Модеста Сосенка до праці в царині сакрального малярства. Він створив унікальні можливості для професійного розвитку митця: сприяв у здобутті фахової культурно-мистецької освіти в провідних навчальних закладах Європи, залучив до роботи в Церковному (згодом Національному) музеї тощо.

Відтак ці зусилля Митрополита проявились у яскравих монументальних творах Модеста Сосенка, які відродили давню традицію оздоблення українських храмів, але в новій стилістиці і стали початком новітніх пошуків у цьому напрямі вже для наступних поколінь художників.

У Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького зосереджена унікальна збірка творів, архівних матеріалів, світлин і підготовчих проєктів до розписів, іконостасів та окремих образів художника. Усі пам’ятки надійшли до музею здебільшого як спадщина Модеста Сосенка згідно з його заповітом. Більшість цих творів ніколи не експонувались та не публікувались. Деякі поодинокі пам’ятки митця зберігаються також у Львівському музеї історії релігії, в Івано-Франківському краєзнавчому музеї, в Митрополичих палатах при соборі Св. Юра та в Музеї митрополита Андрея Шептицького у Львові та у приватних колекціях.

Приєднуйтесь до соцмереж Vgorode.ua - Telegram, Viber, Instagram, Facebook

Це чат - пиши та читай 👇
Ще в розділі Виставки
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах