День Батяра  у Львові буде культурним і без пива (програма фестивалю)

"День Батяра" у Львові буде культурним і без пива (програма фестивалю)

1-3 травня на площі Музейній (біля Домініканського собору) пройде VII День Батяра у Львові. Це свято міської культури, під час якого гості та мешканці міста мають можливість зануритися в атмосферу, настрій, стилістику і побут такого споконвічно львівського явища як батярство.

"Гості свята познайомляться із галантними хуліганами - батярами та їх культурою. Батяри залишили нам у спадок багато гумористично-ліричних пісень, анекдотів, оповідок, які сьогодні називають "батярським фольклором". Батяри – стали одним із символів Львова", - зазначив організатор свята Андрій Сидор.

За його словами, цього року в рамках заходу вперше проведуть Ретро Fashion Market разом із НІША (шоурум українських дизайнерів) та велопроменад "Батяри на роверах".

Читайте також: ТРАВНЕВІ СВЯТА 2015 У ЛЬВОВІ

Тож 1-3 травня у Львові збираються усі, хто хоче більше дізнатися про батярів, стати частиною батярської культури,  відтворити настрій та запал, який панував у місті на початку ХХ століття, та разом відсвяткувати День Батяра у Львові!  


ПРОГРАМА VII ДНЯ БАТЯРА У ЛЬВОВІ

1-3 травня 2015 року:

ДЕ: площа Музейна, 1 (біля Домініканського собору)
КОЛИ: щодня з 12:00 до 20:00

 • Виставка "Urban Sketching in Lviv"

 • Виставка разом із Центром міської історії Центрально-Східної Європи

 • Лекція про історію батярства у Львові

 • Ретро Fashion Market разом із НІША (шоурум українських дизайнерів)

 • Батярська канцелярія

 • Батярська бетонна мануфактура

 • Майстер-класи із виготовлення свічок

 • Dj-сети

2 травня 2015 року:

ДЕ: площа Музейна,1 (біля Домініканського собору) - парк ім. Івана Франка
КОЛИ: з 13:00 до 20:00

Велопроменад "Батяри на роверах"

Батяри на роверах - це перший львівський ретро велопроменад, що об’єднає людей, які цінують стиль та міські велосипеди. Сподіваємося, це стане щорічним дійством та своєрідною присвятою львівській батярській міській культурі початку ХХ ст.

Програма
13.00 - збір на площі Музейній, проходження реєстрації
14.00 - початок велопроменаду "Батяри на роверах" на площі Музейній.

16.30 - збір у парку ім. Івана Франка, у програмі:

 • майстер-клас з лінді-хоп та соло-джаз плюс бонус вивчення всесвітньо відомої лінійки Шим Шам від Lindy Club - Swing Dance in Lviv

 • нагородження кращого чоловічого та жіночого образу

 • пікнік та чаювання

 • кіно у парку

 • виставка раритетних велосипедів

 • фотостінка

 • ігри у петанг та крикет


Для участі у велозаїзді необхідно заповнити реєстраційну форму на сайті.
Реєстрація та вхід вільний!

 

 "День Батяра"  у Львові буде  культурним і без пива

У Львові  більше двох років і в цьому році також не практикується в рамках фестивалю "День Батяра" розпивання пива  в центральній частині міста - на вулицях і площах, як і  проведення самого фестивалю пива.

 Як повідомили Vgorode організатори заходу, фестиваль у місті вони позиціонують, першу чергу, як  культурне і атракційне свято.  Та й  не хочуть брати  на себе відповідальність  за можливі інциденти, які можуть виникнути  під час масових гулянь городян через розпивання пива. Мешканці центральних районів міста дуже нарікали на такі фестивалі, які не давали їм до пізньої ночі спати. Але є ще одна дуже вагома причина – зараз не та ситуація в країні, щоб займатися розкруткою подібних свят. Тому вирішили почекати до ліпших часів.

Організатори не виключають, що пивні тури повернуться до Львова. Фото: Діана Прокопчик

Як розповіли в компанії "DIK- ART", яка є організатором свята, можливо, коли в країні будуть кращі часи, фестиваль пива знову займе своє місце в ніші розважальних заходів, але для цього його потрібно розкрутити і прищепити кожному  городянину поняття про пивну культуру.

Але й без пива, запевняють організатори, фестиваль "День Батяра" для львів’ян і гостей міста не втратить ні своїх барв, ні  львівської креативності, ні   прекрасних емоцій та вражень від побаченого. Адже для всіх, хто тут побуває, приготували "бомбезну" святкову програму, наповнену сюрпризами, галантними знайомствами з львівськими батярами і батярським фольклором, їх культурою, де можна буде поринути у справжній вир галицьких веселощів і забав!

Тож під час свята – можна обійтись і без пива, а вже після нього – вас чекають у пивних ресторанах міста Лева!

Організатори Дня Батяра: компанія "ДікАрт", співорганізатор Rover Chic та Роверисти сьомого дня.

 

День Батяра пройде тут