Історія та традиції Львова: хто такі батяри

Історія та традиції Львова: хто такі батяри

У Львові 1-4 травня тривало святкування Дня батяра. У рамках свята відомі львівські батяри Петро та Іван Радковці розповіли про історію батярства та про неординарне бачення Львова і львів’ян, повідомляє кореспондент Дивись Інфо.

Львівські батяри – субкультура, що панувала у Львові з середини ХІХ по середину ХХ століття. Батяри мали особливий зовнішній вигляд, особливу говірку, полюбляли батярську музику, яка завжди була веселою, енергійною, під яку можна було від душі потанцювати та наспіватись в галасливій кнайпі.

"Пояснити не-галичанину, хто такий батяр, непросто. Найближчі синоніми – гульвіса і відчайдух. Однак вони не відображають змістового наповнення, а головне – духу цього культурного феномену львівської міської культури початку ХХ ст. Гуляти вони вміли ще й як! Батяр любив гарних жінок, міцну випивку, веселий дотеп і гарну гулянку. Коли вони збирались у другій половині дня у Львові ставало значно веселіше – вони любили жартувати та підколювати усіх, хто смурний траплявся їм на шляху, тому довкола батярів зажди панували веселощі, дотеп та музика", – розповідають брати Радковці.

У Львові батяри жили у двох районах – на Личакові та Клепарові. В ті часи вони були невід’ємним символом Львова.

Львів у новинах:

Дитяча залізниця у Львові розпочне роботу цього тижня 

В неділю проспект Чорновола та вулицю Липинського частково перекриють [Схема] 

Львів'ян закликають фотографувати бруд в автобусах