Американський фотограф відкриває у Львові виставку-медитацію

Новина - Дозвілля та їжа - Американський фотограф відкриває у Львові виставку-медитацію

Новина - Дозвілля та їжа - Американський фотограф відкриває у Львові виставку-медитацію

Дозвілля та їжа
13 липня 2015 11:39

У середу, 15 липня, на площі Арсенальній у Львові просто неба відкривається виставка американського фотографа Джейсона Франциско "Золота Роза". За словами автора, експозиція є візуальною та текстовою медитацією про час, втрату та пам'ять довкола однієї із найбільш відомих синагог Європи. Експозиція складається з трьох частин — власне фотографій, малюнків крейдою та есе. Початок — о 18:00 год.

"У своєму проекті, реалізованому у 2014 році, автор поєднав широкоформатні фотографії, малюнки та есе. Чорно-білі фото представляють погляд на сучасний стан будівлі, а малюнки крейдою відображають уявлення та рефлексії про синагогу, що знаходилася тут до Другої світової війни. Проект протиставляє ці суперечливі зустрічі — між уявною та реальною "Золотою Розою". Тим часом персонаж Скорботника, який з'являється у есе, промовляє одночасно голосом автора та знищеної спільноти, що колись тут жила", - зазначають організатори.

Важливо наголосити, що виставка Джейсона Франциско є першою публічною подією серед тих, які супроводжуватимуть проект "Простір Синагог: єврейська історія, спільна спадщина та відповідальність".

За словами організаторів, "Простір Синагог" - це ініціатива спрямована на вшанування історії євреїв у Львові, усвідомлення трагедії Голокосту, показ спільного минулого та творення нових меморіально-освітніх просторів у місті. Першим етапом є консервація вцілілих залишків синагоги "Золота Роза", ознакування місця Бейт Гамідрашу та створення меморіальної інсталяції "Увіковічнення".  Переосмислення сучасного місця площі Арсенальної та навколо як простору єврейської історії Львова та спільної спадщини є частиною ширшого суспільного діалогу – і з минулим, і між сучасниками. Ідея виникла під час міжнародної конференції у 2008 році, а розробка концепцій та документації тривала більше п’яти років. Завершити проект планують до кінця 2016 року. Ініціатива реалізується Управлінням охорони історичного середовища ЛМР у партнерстві з Центром міської історії та Проектом українсько-німецької співпраці "Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова" ЛМР та Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ) у співпраці з єврейськими організаціями в Україні та світі.

Американський фотограф відкриває у Львові виставку-медитацію фото

Американський фотограф відкриває у Львові виставку-медитацію фото 1

Довідка

Джейсон Франциско є фотохудожником, есеїстом, куратором та викладачем. Його проекти – це довгострокові роботи на тему єврейської історичної пам'яті в Східній Європі та Північній Америці. Він є автором численних виставок, зокрема експозиції "Незавершена пам'ять: єврейська спадщина та Голокост у Східній Галичині" у Єврейському музеї Galicia в Кракові. Джейсон Франциско мешкає у США, викладає в університеті Еморі та Стенфордському університеті (США). Він є автором багатьох статей із фотографії та візуальної культури, а також фотокритиком. Більше інформації про проекти тут

Контакт для довідок: Володимир Бєглов, тел. +380937048174, facebook.com/volodymyrbeglov.  

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах