П'ять курортів з термальними джерелами в Карпатах (фото)

фото з сайту market.korupciya.com

фото з сайту market.korupciya.com

Дозвілля та їжа
11 серпня 2015 18:31

Серпень для українців – справжній розпал курортного сезону. Тому й пляжі майже повністю заповнені відпочивальниками.

А після окупації Криму - Одещина та узбережжя Азовського моря стали найпопулярнішими  курортами серед українців.

Пропонуємо вам альтернативний відпочинок, замість звичного моря і піщаних пляжів. Дізнайтеся про п'ять унікальних термальних джерел в Карпатах, де можна чудово відпочити і оздоровитися.

Львів'янину на замітку: де в Карпатах можна скупатися

Зі Львова на море: 10 найвідоміших курортів України

Львів'янам на замітку: п'ять маловідомих пляжів України, де можна провести відпустку


Берегово


П'ять курортів з термальними джерелами в Карпатах (фото) фото

На території курорту в Берегово є багато джерел і басейнів з термальними водами, купатися в яких можна як влітку, так і взимку.

Закарпатська сірководнева термальна вода – надзвичайно цілюща. Вона багата на залізо, натрій, калій, йод і фтор. Таке поєднання елементів є лише в чотирьох куточках світу: Ісландії, Новій Зеландії, на Курильських островах і в українському Берегово. Мінералізація води тут становить 24%.

Ціна за проживання в готелі "Закарпаття" з людини становить 70 грн, відвідування басейну – 70 грн, дітям до 7 років – 20 грн.


КосиноП'ять курортів з термальними джерелами в Карпатах (фото) фото 1

У селі Косино Берегівського району розташований оздоровчо-рекреаційний комплекс "Термальні води Косино". Ці термальні джерела за складом є унікальними не тільки в Україні, але й у всій Європі, за винятком води у всесвітньо відомому санаторії в Угорщині.

За хімічним складом вони хлоридно-натрієві середньої мінералізації. Вода в купальні має жовто-коричневий колір, її температура 60-80 ° С.

Води добре підходять для лікування захворювань опорно-рухового апарату, наслідків травм кісток і м'язів, серцево-судинних, нервових і шкірних захворювань, а також є ефективною у виведенні солі з нирок.
Перебування в комплексі для дорослих 3:00 коштує 200 грн, наступні 30 хв – 40 грн, дітям зростом до 120 см – безкоштовно. Діють абонементи.

 


Велятино


П'ять курортів з термальними джерелами в Карпатах (фото) фото 2
 

У селі Велятині Хустського району  розташований профілакторій "Теплі води".

Його термальні джерела в першу чергу привертають увагу підвищеним вмістом брому і йоду (бром має заспокійливі властивості на людське тіло). Вода надходить зі свердловини глибиною понад кілометр, при температурі 40-40 ° С Перед використанням її охолоджують до прийнятної для людського тіла температури (30-38 ° С).

На поверхні з води активно виділяється вуглекислота. Тут лікують захворювання опорно-рухового апарату, органів дихання, серцево-судинної та нервової системи.

Ціна за проживання за 2-місний номер – від 300 грн, відвідування басейну – 60 грн, ванни – 50 грн, дітям зростанням до 140 см – 30 грн.

 


Довге


П'ять курортів з термальними джерелами в Карпатах (фото) фото 3

В Іршавському районі Закарпатської області розташоване одне з найбільших родовищ термальних метанових йодо-бромних вод типу "Хайдусобосло", що в Угорщині, з численними виходами цих вод у селах Велика Розтока, Мала Розтока, Дубрівка, Гребля, Кам'янське.

Прямих аналогів термальних метанових йодо-бромних вод цього родовища в Україні немає.

Зараз тут вода використовується зовнішньо у вигляді ванн в санаторії "Боржава" (вул. Січових Стрільців, 15) в селі Довгому для лікування серцево-судинних захворювань, органів опорно-рухового апарату.
Проживання в санаторії коштує 200 грн з людини, ванна – 35 грн.


Мукачево


П'ять курортів з термальними джерелами в Карпатах (фото) фото 4

Мукачівський район багатий на сульфідні термальні води – азотно-метанові, крем'янисті і хлоридно-натрієві. У місті в лікувально-оздоровчому комплексі "Латориця" відкритий басейн з термальною водою.

Поруч з комплексом розташована свердловина з термальною водою, яка безпосередньо з джерела надходить у ванне відділення. Температура води в ньому – 35 ° С. Її рекомендують для лікування захворювань шкіри і серцево-судинної системи.

 

390194 888784 757251515783484404 453024352871

 

Джерело: market.korupciya.com

Львів у новинах:

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах