У центрі Львова відкрили першу еко-зупинку громадського транспорту

У центрі Львова відкрили першу еко-зупинку громадського транспорту

фото: Анастасії Рудич

В центрі Львова на площі Галицькій навпроти пам’ятнику королеві Данилу з’явилася перша в місті екологічна зупинка, на даху якої висадили сукуленти - тип рослин, що мають спеціальні тканини для запасу води.

Замість старої автобусної зупинки встановили нову конструкцію. Її дах спеціально облаштований так, щоб там можна було висаджувати рослини. Перші сукуленти активісти проекту "Зелена зупинка" вже посадили. Ці рослини стійкі до зміни температур, мають спеціальні тканини для запасу води і не потребують особливого догляду. 

За словами ініціаторки проекту Анастасії Рудич, ще мають посадити плющ, який закриє задню стінку зупинки, та повісити інформаційний банер. Також активісти обіцяють полагодити бруківку, яка була пошкоджена під час встановлення зупинки.

Проект зупинки було розроблено в рамках конкурсу молодіжних проектів "Lviv Young Project" за підтримки міської ради. Раніше в коментарі ZAXID.NET Анастасія Рудич розповідала, що облаштування такої зупинки є недешевим. За її словами, лише покрівля із рослинами коштує майже 40 євро за кв.м.

фото Анастасії Рудич

Львівська "зелена зупинка" брала участь в конкурсі проектів від Nescafe, але не змогла виграти там грант. Меценатом проекту виступив Андріян Гутник - депутат Львівської міської ради від ВО "Свобода" та власник львівського аквапарку "Пляж".

Дата офіційного відкриття екологічної зупинки ще невідома.

Світлини Мирослава Пархомика

Львів у новинах:

Ремонт проспекту Чорновола у Львові завершать через 10 днів

Будівельний форум у Львові: що буде цікавого

У лікарнях Львова стартує акція для жінок: де і як долучитись

Еко-зупинка з'явилася тут