фото з сайту www.facebook.com/NikolayMahno
Все нове, це добре забуте старе. 100 років тому наші прабабусі і бабусі віддавали перевагу національному одягу, народним мотивам у ньому. І сьогодні ми бачимо новий сплеск моди. В тренді - вишиванки, віночки, коралі, барвисті великі хустки, крайки, вишивані сукні. Елементи народних мотивів є у костюмах і навіть пальто. Мода - циклічна, тому все з часом повертається і призабуті лінії і елементи одягу, його дизайн стають знову гостро актуальними. Українські "убйори" з задоволенням одягають не лише модниці, але й всі, кому подобається народний стиль і етніка.
Якщо подивитися на фото українок столітньої давності, ми побачимо все ті ж деталі.
Цікаву підбірку фотографій українських жінок часів кінця XIX – середини XX століття опублікував на своїй сторінці у Facebook Микола Махно. Як видно зі знімків, в ті часи наші красуні носили традиційний одяг, різноманітні прикраси, намиста, вінки, хустки.
Основні елементи українського народного вбрання сформувалися ще в часи князівства і пізніше практично не змінювалися. Вбрання українців залежало, в основному, від місця проживання та матеріального стану.
Файні галичанки. Селище Корнич, 1925 г.
Молода львів'янка 1880 рік
Марія Петрівна Павлюк та Агафія Миколаївна Семенюк, с. Печеніжин Коломийського р-ну Станіславської обл. (Івано-Франківщина), 40-і роки XX ст.
Жінка з багатим намистом з дукатів. Можливо, Буковина.
Невідомо, скоріш за все, Подніпров’я, можливо, Київщина чи Полтавщина.
Буковина
Чернігівщина
XIX ст. Дівчина з дукачем.
Молода Софія Віталіївна Старицька, українська громадська діячка, акторка, сестра геніального композитора Миколи Лисенка, дружина письменника Михайла Старицького. Вона родом з Полтавщини.
Гуцулка. Красуня!
Сумщина. З архіву Шосткинського краєзнавчого музею
Українська жіноча прикраса - дукач
Село Худківці Борщівського р-ну, Тернопільщина.
с. Вільшаниці, Львівщина
Емігрантка з України. США, орієнтовно 1905-1908 рр
Західне Поділля.
Чернігівщина, дореволюційне фото.
с.Карапиші,КиївщинаКиївщина Буковина.
Миргородський повіт, Полтавщина.
Чернігівщина
Львів у новинах:
Осіння мода: як одягались львівські панянки в далекому 1937