У Львові вперше покажуть раритетні полотна портретного живопису

У Львові вперше покажуть раритетні полотна портретного живопису

У жовтні 2015 року Львівській пивоварні, яка входить до складу компанії Сarlsberg Ukraine, виповнюється 300 років. На честь ювілею найстаріша броварня України, спільно з Львівською національною галереєю мистецтв ім. Б.Г. Возницького, відкриває виставку "Зрілість", на якій вперше побачать світ раритетні полотна портретного живопису XVII-XVIII ст.

Урочисте відкриття виставки відбудеться у п’ятницю, 16 жовтня, о 12.00 год. у Львівській національній галереї мистецтв ім. Б.Г. Возницького (Палац Потоцьких, вул. Коперника, 15). 

Виставка "Зрілість" відбудеться у приміщенні Львівської галереї мистецтв (вул. Стефаника, 3) та буде відкрита для всіх охочих протягом одного місяця – з 16 жовтня до 16 листопада включно. Ціна вхідного квитка – 10 гривень.

На виставці представлені картини відомих митців, переважно італійської, іспанської та австрійських шкіл живопису, а також роботи невідомих художників періоду XVII-XVIII століття. Виставковий проект розроблений з точки зору заглиблення в матерію часу, культурних цінностей та ідеалів. Для виставки були обрані портрети зрілих людей, що у свій час досягли найвищого духовного, фізичного й інтелектуального розвитку та визнання у суспільстві. Серед них монахи, імператори, королі та прості люди. Деякі полотна вперше "побачать світ".

Мистецька цінність запропонованих портретів полягає в тому, що вони стали безкомпромісним літописом свого часу, в якому з надзвичайною об’єктивністю і глибокою художністю розкрито не лише образ окремої людини, але духовну та емоційну наповненість періоду XVII-XVIII століть.

"На честь ювілею пивоварні ми вирішили зробити подарунок львів’янам та гостям міста, організувавши разом із Львівською національною галерею мистецтв ім. Б.Г. Возницького виставку "Зрілість". Маємо надію, що виставка сподобається відвідувачам і вони матимуть можливість зануритися та відчути невимовну енергетику представлених робіт. І, звичайно, розділити з нами радість святкування 300-річчя Львівської пивоварні", - наголосив Генеральний директор компанії Carlsberg Ukraine Євген Шевченко.

"Картини, які представлені сьогодні у залах Львівської національної галереї мистецтв – це особливе надбання митців, вони несуть велику історичну і культурну цінність. І ми надзвичайно раді, що сьогодні цими шедеврами мають змогу помилуватися всі охочі. Від імені нашого музею висловлюю слова вдячності Львівській пивоварні за такий чудовий проект. Атмосфера, яка панує у залах галереї, просто неймовірна, її варто відчути, нею варто насолодитися…", - розповідає Лариса Возницька-Разінкова, директор Львівської національної галереї мистецтв ім. Б.Г. Возницького.

Львів у  новинах:

На Львівщині "загубився" гуманітарний вантаж на 350 тисяч гривень 

У центрі Львова на місці "Сбербанку Росії" завтра відкриють Roshen 

Львів у раритетних світлинах минулого століття (фоторепортаж) 

Місце події