Традиційно у перший понеділок великодніх свят в Україні обливаються водою. Свого часу розвага у Львові набула масштабного розмаху, тож у місті вирішили створити спеціальну зону, де молодь змогла б обливатися водою – нею стала площа Ринок.
Tvoemisto.tv дізналося чи мають львів’яни право поскаржитись на те, що їх обливають водою і чи штрафуватимуть порушників спокою.
Цьогоріч на площі Ринок облаштують водяні ворота, водяну гармату та "мокре кафе", також буде окремо відведена зона для дітей. Самі обливання розпочнуться о 12:00 год і триватимуть до 18:00 год.
"Не знаю, чи нашою компетенцією є забороняти чи не забороняти обливати на поливаний понеділок, але ми створили на площі Ринок спеціальну зону, де зробити це можна буде комфортно і зручно, а також безпечно. Тут ми облаштуємо всі умови, щоб набрати воду, встановимо кабінки, щоб людина могла переодягнутись, а також посушити волосся", - розповідає Микола Крупей, координатор кампанії "Культурне місто".
Проте, Микола Крупей також наголошує, що їх організація закликає не обливатися на інших вулицях і прийти у спеціально відведену для цього територію.
Чи можуть львів’яни поскаржитись, якщо їх облили на вулиці
Як розповіла відповідальна за прес-сектор патрульної служби Львова Катерина Рибій, громадяни, які хочуть поскаржитись на те, що їх облили водою (за умови, якщо це здійснено не у спеціально відведеному місці) можуть телефонувати на номер 102, або звертатись до патрульних, які будуть посилено стежити за правопорядком у центрі міста.
"Головне, аби ті громадяни, котрі будуть скаржитись написали пояснення як потерпілі, аби долучитись до справи. Загалом правопорушників мають право затримати і відправити у відділ поліції. Такі дії розцінюються як дрібне хуліганство", - розповідає Катерина Рибій.
Покарання порушник буде нести згідно із ст. 173 Кодексу України "Про адміністративні правопорушення". А це накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, а в разі, якщо за обставинами справи, з урахуванням особи порушника, застосування цих заходів буде визнано недостатнім, — адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.
Чи будуть обливати у місті за поганої погоди?
"Є багато людей, які будуть обливатися за будь-якої погоди. До прикладу, минуло річ було тепло, проте, в післяобідній час доволі похолодало. Не зважаючи на це, було достатньо молоді, яка до 18:00 год обливалась водою. Тому навіть якщо буде прохолодно, все рівно знайдуться екстремали, котрі захочуть доєднатися до розваги", - розповідає Микола Крупей.
Також за словами координатора кампанії "Культурне місто" у цей час у місті буде змінено рух трамваїв. З 11:00 год і до 17:00 год рух громадського транспорту площею Ринок не відбуватиметься.
Львів у новинах:
Великдень в Гаю, Обливаний понеділок та парад: як Львів святкуватиме своє 760-річчя
Обливаний понеділок у Львові: мокрі локаціїї
Дізнайся: як святкуватимуть у Львові обливаний понеділок( відео)