Фестиваль  Музика в старому Львові  2016: що буде цікавого

Фестиваль "Музика в старому Львові" 2016: що буде цікавого

Незабаром Львів і Краків прийматиме міжнародний фестиваль "Музика у старому Львові" (13-28 серпня) та "Музика у старому Кракові" (15-31 серпня).

Третій для львів’ян та 41-й фестиваль для Кракова об’єднає понад 100 яскравих виконавців з України та Польщі.? Цьогорічний фестиваль у Львові пройде під гаслом "Музика у королівському Львові" та об’єднає програми та локації, які відображають настрій цієї доби. Концерти відбуватимуться у храмах, побудованих ще у часи княжого, так званого королівського Львова, зокрема у церкві св. Миколая (23 серпня), церкві св. Онуфрія (24 серпня), костелі Івана Хрестителя (28 серпня).

До фестивалю залучено й інші основні львівські  храми – собор святого Юра, храм святих верховних апостолів Петра і Павла, Латинський кафедральний собор, Вірменський кафедральний собор, Домінканський собор. Концерти також відбуватимуться у Королівських палатах Львівського історичного музею, Італійському подвір’ї історичного музею.

Однією із центральних подій цьогорічного міжнародного фестивального проекту "Музика в старому Львові" та "Музика в старому Кракові" стане раеалізація спільної концертної програми двох українських оркестрів, які об’єднують Схід та Захід України – львівського камерного оркестру "Віртуози Львова" та маріупольського муніципального камерного оркестру "Ренесанс". Спільний проект оркестрів "Три Моцарти" відбудеться у Львові (22 серпня) у соборі св.  Юра. А вже у Кракові, цей проект відбудеться 24 серпня, у день 25-річниці Незалежності України.

27 серпня у Львові за участю київських солістів Ольги Федоренко та Петра Остапенка буде здійснена постановка опери Джованні Баттіста Перголезі "Служниця-пані". Одним із співавторів цього проекту є народна артистка України Наталія Свириденко.

Окрім того, на фестивалях-партнерах "Музика в старому Львові" та "Музика в старому Кракові" відбудуться взаємообмінні проекти "Молоді таланти", де молоді виконавці з Польщі виступатимуть у Львові, а львівські виконавці - у Кракові.

Окремо на фестивалі буде представлене й органне мистецтво. Зокрема, за участю львівських органістів (14 серпня) Олени Мацелюх та Віталія Півнова відбудеться проект, присвячений органному майстру Яну Славінському.

В іншому концерті поєднається звучання двох щипкових інструментів – клавесина і гітари, де сольно та в дуетах прозвучать твори бароко та сучасних авторів, які на класичній гітарі виконає Віктор Паламарчук, а на бароковому клавесині та органі – Олена Мацелюх (21 серпня).

Фестиваль представлятиме і хорові проекти. Зокрема, капела "Леополіс" представить хорові твори Антоніо Вівальді (13 серпня).

Читайте ще новини Львова

Вбивцю затримано: поліція шукає тіло Тараса Познякова у Києво-Святошинському районі

Закордонні та українські паспорти можна буде оформити в ЦНАПах: коли саме

На Львівщині спалили авто секретаря міськради (фото)