Сакури, замки, Міст закоханих: що подивитись в Ужгороді

Сакури, замки, Міст закоханих: що подивитись в Ужгороді

Друга половина квітня - час коли в Ужгороді цвітуть сакури. Напередодні цього дивовижного сезону, який вабить до Ужгорода численних туристів, пропонуємо добірку цікавих пам'яток та локацій цього мальовничого міста.

Читайте ще: Рожеве море: де та коли в Ужгороді квітне сакура

Свіжість сакур і замкова давнина, збережені традиції та завжди живе різноманіття культур і мов… Столиця Закарпаття – це країна в країні. Хоча деякі знавці цього краю кажуть, що так можна сказати майже про кожне село і місто Срібної Землі. Саме так поетично називають Закарпатський край його шанувальники. 


Що подивитися в Ужгороді: цікаві місця

Що робити в Ужгороді, коли приїдеш на вокзал? Куди сходити швидше, якщо вільного часу всього 2-3 години? Ці питання найбільш поширені серед мандрівників, які тисячами прибувають на Закарпаття щороку. Що ж, спробуємо розібратися…


Ужгородський замок: любителям героїчної історії

Якщо часу і знання міста бракує, а хочеться "справжнього" Закарпаття – можна взяти таксі та всього за 5-10 хвилин опинитися біля Ужгородського замку. В його древніх стінах сконцентрована непересічна історія міста та цілого краю: тут знаходиться Закарпатський обласний краєзнавчий музей ім. Тиводара Легоцького. Це місце обов'язково треба відвідати в Ужгороді.

Джерело фото: uatravel.org, автор – Тарас Кащак.


Музей архітектури та побуту: любителям дерев’яної архітектури

Закарпатський музей народної архітектури та побуту – наступна точка, де Закарпаття відкриється вам по-новому. Колоритні господи, ошатні церкви та старовинні предмети побуту – все це зосереджене в одному просторі, що нагадує цілу область в мініатюрі.

Джерело фото: uatravel.org.


Кафедральний собор: доторкнутися до сакрального Історія

Хрестовоздвиженського кафедрального собору тісно пов'язана з подіями як у церковній, так і у світській владі, що періодично змінювалася на Закарпатті відтоді, як єзуїти звели цю святиню. Тут же знаходиться і єпископська резиденція, котра знов ожила після реставрації.

Джерело фото: weloveua.com, автор – Іван Головчак.


Ботанічний сад: любителям природи Ботанічний сад 

Ужгородського національного університету – чудовий вибір, якщо ви мандруєте на Закарпаття навесні або золотою осінню. А влітку тут можна сховатися від спеки.

Джерело фото: zelene.net.


Ужгородська філармонія: не лише про музику

Ужгородська філармонія має досить складну історію. Справа в тому, що колись тут розташовувалася місцева синагога…

Джерело фото: nikolasgel.artphoto.pro, автор – Gely Mike.


Театральна площа: центр натхнення

Місце зустрічей, побачень, міських подій – Театральна площа ніколи не пасе задніх. А пам’ятник Рошковичу завжди посідає чільне місце на туристичних фото.

Джерело фото: pizzatravel.com.ua, автор – Юрій Буряк.


Горянська ротонда: свідок минулого

Церква Святої Анни, або Горянська ротонда, – один із найдавніших християнських храмів на території України. Звісно, до неї потрібно подолати трохи кілометрів (церква знаходиться у мікрорайоні Горяни, тож вам знадобиться таксі), але справа того варта.

Джерело фото: primetour.ua, автор – Сергій Гудак.


Куди піти з дитиною в Ужгороді

Якщо ви задумали сімейний відпочинок, то щодо того, куди піти з дітьми в Ужгороді, є багато різних версій. Закарпаття – дуже творчий край, де батькам є що запропонувати своїм юним мандрівникам. Художній музей: корисне і приємне Поїздка – це не тільки розваги, але і нагода пізнати щось нове. Принаймні, так можна сказати, відвідавши Художній музей ім. Йосипа Бокшая. До речі, музей цікавий ще й тим, що це колишнє приміщення міської ратуші. 

Джерело фото: project6356.tilda.ws, автор – Катерина Лащікова.


Підзамковий парк: центр розваг

Підзамковий парк, що його також називають Підградським, зараз став особливо популярним завдяки мотузковому містечку "Тарзан". Тут є як дорослі, так і дитячі маршрути. А поруч знаходиться ще одна локація для сімейного відпочинку – аквапарк Aqua Rio-Park.

Джерело фото: zaknews.in.ua.


Боздоський парк: активні локації

Боздоський парк – ще одне захоплююче місце для відпочинку з дітьми. Активні розваги, взаємодія з природою, пригоди на свіжому повітрі тут забезпечені!

Джерело фото: uzhhorod.biz.


Театр ляльок: подорожуємо у чарівний світ

Закарпатський обласний театр ляльок готує вистави для наймолодших дітей, школярів, молоді та дорослих. Спека, погана погода або нудьга тут однозначно будуть переможені цікавою й мудрою казкою! 

Джерело фото: bavka.com.


Куди піти з дівчиною в Ужгороді

Побачення на Закарпатті – це багато романтичних нагод. Можна піти з дівчиною в Ужгороді на природу, можна – в кав’ярню або на набережну. Головне, аби ви знайшли саме "своє" місце, і запам’ятали його надовго!


Міст Закоханих: місце зустрічі

Звісно, "найзакоханіше" місце в Ужгороді – це пішохідний міст, або міст Закоханих. Поруч – ніби призначена для ніжних побачень затишна набережна. І, звісно, не оминіть скульптурку закарпатським закоханим, яку вже встигли вподобати містяни.

Джерело фото: galagov.tv, автор – Сергій Денисенко.


Скверик-альпінарій: оаза серед міста

Після гамірного центру хочеться сховатися десь у затишку. Для цього чудово підійде невеликий скверик-альпінарій. Там же знаходиться симпатичний пам’ятник Йосифу Бокшаю та Адальберту Ерделі.

Джерело фото: prozak.info.


Дендропарк Лаудона: любов до природи

Дендропарк Лаудона сьогодні – сквер Ужгородської міської лікарні. Що, зрештою, не заважає йому бути парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва та затишним зеленим куточком вулиці Ракоці.

Джерело фото: wikimedia.org, автор – UA-Lora.

Джерело: ua.igotoworld.com

Дивись ще: 

Закохатись за один день: ТОП архітектурних перлин Львівщини

"Маст сі": ТОП-15 найпопулярніших "туристичних" кнайп Львова

Весь Львів: гід туриста