Водяна пальма та Нептун, що стріляє водою: яким буде поливаний понеділок у Львові в цьому році

фото з сайту city-adm.lviv.ua

фото з сайту city-adm.lviv.ua

Дозвілля та їжа
14 квiтня 2017 16:27

Львів підтримує Великодні традиції та запрошує мешканців і гостей міста 17 квітня на веселі святкові обливання. "Поливаний понеділок" триватиме на площі Ринок перед входом у міську раду з 12.00 до 16.00 год. Там облаштують спеціальні резервуари, які подаватимуть воду. Поливання в інші години та інших місцях центральної частини міста – не дозволено, тому за порядком стежитимуть працівники правоохоронних органів та "Муніципальна дружина".

У зв’язку з поливанням, з 11.00 до 16.00 год. електротранспорт на площі Ринок не курсуватиме.

Поливання буде відбуватися на площадці перед входом у міську Ратушу з 12.00 до 16.00 год. Поливатися буде дозволено лише в цих часових рамках і на цій території, бо на інших територіях реагуватимуть працівники правоохоронних органів і "Муніципальна дружина". Тому всіх, хто має бажання долучитися до загальноміського поливання на площі Ринок – запрошуємо, але просимо зважати на те, що погодні умови прогнозують не дуже сприятливими. Сподіваємося, що цей захід в понеділок буде продовженням давніх українських традицій, зокрема у Львові", - розповів в.о. директора департаменту "Адміністрація міського голови" Львівської міської ради Євген Бойко."З давніх-давен Львів був прикладом підтримки і розповсюдження українських національних традицій, і вже є практика, що львів’яни в часі Великодніх свят відзначають "Поливаний понеділок". В попередні роки у Львові він, здебільшого, набував не дуже культурного характеру. Тому вже чотири роки поспіль на площі Ринок спільно з громадськими активістами організовуємо велике поливання, надаючи йому культурних форм.

Як і минулого року, для поливання будуть встановлені спеціальні резервуари, які подаватимуть воду. Зважаючи на те, що погодні умови прогнозують не дуже сприятливими, то захід роблять більш скромнішим, але все ж зберігаючи традицію "Поливаного понеділка", так як подія щороку набуває загальноміського масштабу. Зокрема, заплановано встановити центральну клумбу у вигляді водяної пальми, до якої по колу прилаштують крани, тож усі бажаючі матимуть змогу набрати воду як у пляшки, так і у відра для водяних баталій. Також до пальми прикріплять водяні пістолети, аби учасники мали можливість пообливатись, далеко не відходячи. З фонтану Нептуна вода розбризкуватиметься на всі боки, що створюватиме своєрідну атракцію для учасників свята. Всі бажаючі забавлятимуться під музичний супровід у товаристві жвавого ведучого.

По завершенні забав мокрими додому йти не доведеться – з іншого боку площі Ринок, поблизу пам’ятника Діані, облаштують майданчик із місцями для сушіння, переодягання та біотуалетами. Про змінний одяг потрібно подбати заздалегідь.

"Закликаємо молодь в цей день не забувати про культуру поведінки, правила безпеки та повагу до інших. Саме пристойність, хороші манери та стриманість, яку, щиро віримо, львів'яни проявлять у цей день під час поливання водою, стануть проявом нашої християнської любові до своїх ближніх, свого міста та громадянської відповідальності", – наголосила в.о. начальника управління внутрішньої політики Марія Пилипчук.

Дійство організовує управління внутрішньої політики Львівської міської ради  спільно з ЛКП "Львівводоканал" та Галицькою районною адміністрацією. У зв’язку з поливанням, з 11.00 до 16.00 год. електротранспорт на площі Ринок не курсуватиме.

"Ми не уявляємо Великодніх свят у Львові без Поливаного понеділка. Це свято надає бадьорості, заряд позитивної енергії та є невід’ємним святкуванням Великодня. Традиційно вважається, що в Поливаний понеділок хлопці обливають дівчат, проте якщо подивитись на склад учасників попередніх років, то побачимо, що дівчата не відстають й також справно долучаються до загальноміської забави", — додав координатор кампанії "Культурне місто" Микола Крупей.

Дивись ще:

Готуй теплого светра: яка погода буде у Львові на великодні свята

Дізнайся: як працюватимуть держустанови у Львові під час Великодня

Програма: львів'ян кличуть на Великдень в Шевченківському гаю

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах