Маршрут на вихідні: 10 цікавих місць в 10 кілометрах від Львова

Маршрут на вихідні: 10 цікавих місць в 10 кілометрах від Львова

фото з сайту focus.ua

 

 

Очаровательный Львов не выпускает гостей из своих узких улочек. Но вырваться стоит: в окрестностях тоже красиво

 

Чарівний Львів не випускає гостей зі своїх вузьких вуличок. Але вирватися варто: в околицях теж красиво.

 


Пустомити

Бородатий жарт, що "Львів - найбільше село Пустомитівської району", не позбавлений правди: територія цього району оточує місто майже з усіх боків. У скромному райцентрі запитайте, як пройти до райадміністрації: вона розташована в палаці початку ХІХ століття. Леви перед входом з'явилися пізніше - в 1920-х роках. Навколо - залишки ландшафтного парку. У передмісті Лісневичі стоїть святиня - 200-річна дерев'яна церква Симеона Стовпника.

Як дістатися: по вул. Кульпарківській, яка в районі окружної дороги стає трасою Т1416.

GPS: 49 ° 43'01.9 "N 23 ° 54'22.3" Е


Годовиця

Сюди варто поквапитися: костел Всіх Святих (1751-1758 рр.), Побудований відомим архітектором епохи бароко Бернардом Меретином, знаходиться в аварійному стані. А фрески XVIII століття, створені художником Ролінським, омиваються дощами і снігами - склепіння давно впали. Добре хоч історики встигли врятувати з храму прекрасні статуї роботи Йоганна-Георга Пінзеля - зараз вони експонуються в музеї скульптора у Львові. Святиня - один з кращих зразків барокової архітектури України і, безумовно, заслуговує кращої долі.

Як дістатися: по вул. Кульпарківській (Т1416) в напрямку Пустомитів, повз злітну смугу львівського аеропорту, в селі Малечковичі повернути праворуч. Можна також добиратися з боку селища Оброшино.

GPS: 49°45'55.6"N 23°55'04.2"Е


Старе Село

Замок - справжній, величезний! Так, в руїнах - такі реалії нашого часу і менталітету. Твердиню, зведену в XVI столітті князями Острозькими, років десять тому взяв у концесію український підприємець, плануючи влаштувати тут готель. Роки йшли, замок старів, роботи не починалися. Особливо фотогенічно руїни виглядають з пагорба по іншу від замка сторону залізниці. І, якщо вже ви в Старому Селі, варто оглянути ще й скромний костел по дорозі до замку і місцеву дерев'яну церкву Іоанна Хрестителя (1742 г.).

Як дістатися: з мікрорайону Сихів по трасі Н09, далі за вказівником направо. Біля повороту стоїть велика скульптура радянського солдата.

GPS: 49°42'09.0"N 24°11'38.5"Е


Винники

Місто-супутник, відділене від Львова тільки лісом. Етимологія назви прозора, як хороше вино: тут розташовувалися князівські винні погреби. Найстаріша в Україні тютюнова фабрика (1778 г.) до своєї промислової кар'єри була укріпленим монастирем ордена піарів (ні, це не тотемні предки PR-менеджерів). Правда, від тих часів в комплексі практично нічого не залишилося.

Бароковий Успенський костел, спроектований видатним архітектором Бернардом Меретином в 1738 році, був побудований спеціально під ікону Богоматері Ченстоховської, яка вважалася чудотворною. Помолитися про гарну годувальницю для свого немічного новонародженого сина приїжджала до ікони в хутрі та на санях Шарлотта фон Мазох, мати Леопольда фон Захер-Мазоха.

Так Гандзя з Винників вигодувала людину, чиї твори про сильну жінку і безвольного чоловіка згодом народять термін "мазохізм". Колізії ХХ століття привели до того, що зараз в костелі зберігається тільки копія тієї ікони, оригінал же знаходиться в греко-католицькій церкві Винників. У ХІХ столітті Винники стали курортом, повітря якого допомагало пацієнтам з хворобами легень. Зараз в спеку платні піщані пляжі Винниківських озер теж повні відпочиваючих.

Як дістатися: по трасі Н02 в напрямку Золочева.

GPS: 49°49'02.5"N 24°08'39.5"E


Чортові скелі

За 2 км на північний захід від Винників - в лісі розташовані мальовничі скелі (401 м над рівнем моря). Тут найкраще відчуваєш, що Львів стоїть-таки на Розточчі. Через ці зелені пагорби всі річки на південь від міста течуть у Чорне море, всі річки на північ - в Балтику, а самому Львову води майже не дістається. За легендою, чорт ніс величезні валуни, щоб кинути їх на церкву, але не доніс, і вони залишилися в лісі біля Винників.

Як дістатися: пішки від зупинки біля білборда "Винниківське озеро" ( зайти в дерев'яні ворота біля зупинки). На машині в ці заповідні місця краще не їхати, але якщо дуже хочеться, зробити це можна з села Лисиничі: по вул. Незалежності, потім поганенькою і дуже вузькою ґрунтовою дорогою по лісі.

GPS: 49°49'41.9"N+24°07'01.0"Е


Чишки

До східної частини львівської об'їзної скромненько підбираються болотисті Чишки, колись містечко, а сьогодні село Пустомитівського району на Львівщині. Францисканський Миколаївський костел тут - з XV століття (правда, потім кілька разів перебудовувався). Зараз він і не костел, і не францисканський - храм відданий місцевим греко-католикам. Цікаво не стільки сама будівля, скільки барельєфи на релігійну тематику біля нього.

Як дістатися: по Н02 на схід, на перетині з об'їзної (Е40) - по знакам на Чоп, перший з'їзд ліворуч.

GPS: 49°47'53.1"N 24°10'30.1"E


Оброшино

Сюди варто приїхати, щоб оглянути Інститут сільського господарства Карпатського регіону. Не хочете? Даремно. Заклад розташований в красивому палаці львівських архієпископів (XVIII ст.), В старому парку зі скульптурами. Побудований комплекс за проектом архітектора Юзефа Фонтана в 1730-х. Збереглися прикрашені скульптурами ворота в стилі рококо. Близько кряжистої, модерністської Дмитрівській церкві (1914 г.) вмирає скромний костел (1791 г.). Поспішайте побачити, поки зовсім не розвалився.

Як дістатися: по вул. Городоцькій до виїзду зі Львова (траси М11, Н13), далі ліворуч за вказівниками на Самбір та Ужгород. У самому селищі повернути ліворуч на вул. Грушевського (біля банерів "Аптека"), через два квартали - направо.

GPS: 49°46'50.4"N 23°52'16.3"E


Дубляни

Переляканих сокирною пропагандою родичів з Твері доречно потішити гарним селфі на тлі величезного пам'ятника Степану Бандері. Або більш офіційним варіантом: на тлі меморіальної дошки ідеологу українського національного руху. Все це є в місті Дубляни - варто лише придивитися до комплексу будівель колишньої вищої сільськогосподарської академії. Зараз тут - Львівський національний аграрний університет, так що з моменту свого відкриття в 1856 році комплекс свого призначення не поміняв.

На початку ХХ століття вища сільськогосподарська школа доросла до звання Академії - саме в академії свого часу і навчався Степан Бандера. Ще можна оглянути кілька дерев'яних вілл в закопанському стилі і неоготичний храм Успіння Богородиці УАПЦ, в минулому - костел (кінець ХІХ ст.). У ньому в радянські часи був університетський спортзал.

Як дістатися: по вул. Богдана Хмельницького на північ, далі по трасі М09, в селі Малехів - на трасу М06. В Дублянах - по вул. Володимира Великого.

GPS: 49°53'50.5"N 24°05'25.6"E


Борщовичі

Цікаве село з кількома, може, не дуже старовинними, але симпатичними пам'ятниками. Тут є і дерев'яна триверха Троїцька церква (1923 р), і старий шляхетський двір (зараз простий житловий будинок), і стрункий Благовіщенський костел (1898 г.).

Як дістатися: по східній частині кільцевої дороги, з'їзд на схід, через села Ямпіль і Пікуловичі; ходить маршрутка № 121

GPS: 49°51'49.5"N 24°16'35.8"E


Кугаїв

Крихітна (всього 10 х 7 м), стара від часу, але така мила церква в Кугаєві - нечастий для нашого часу зразок того, як насправді має виглядати дерев'яний храм. Цей ще й по-справжньому древній - 1693 рік.

Як дістатися: по трасі Е471 в напрямку Миколаєва, в селі Липники - поворот по знаку на Загір'я, при в'їзді в Загір'я повернути праворуч.

GPS: 49°41'27.3"N 24°02'29.6"E

Джерело: focus.ua

Дивись ще:

На природу: бази відпочинку поблизу Львова (ціни 2017)

Файне Місто, Атлас, Zaxidfest: найпопулярніші фестивалі літа 2017 в Україні

Гарячий червень у Львові: Alfa Jazz Fest, Океан Ельзи, Yoga Day та Гармидер