Бандури, скрипки, цимбали: у "Шевченківському Гаю" відкрилась музична виставка

фото з сайту Музейний простір

фото з сайту Музейний простір

Дозвілля та їжа
05 липня 2017 11:43

У Музеї народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького відкрилася виставка народних інструментів із приватної збірки Любомира Кушлика – українського музикознавця, члена Національної спілки композиторів України, члена ІСТМ (Міжнародної ради традиційної музики при ЮНЕСКО, повідомляє mediastar.net.ua.
Приватна колекція українських музичних інструментів відомого етномузиколога є найбільшою в Україні, нараховує понад 700 експонатів і є результатом його багаторічної збиральницької роботи. Теленки, денцівки, окарини, трембіти, басолі, бандури, скрипки, цимбали – такий доволі багатий перелік музичних інструментів стає ще цікавішим, коли його доповнюють такі, що у звичайних музеях експонуються лише відповідно до їх прямих функцій: батіг, підкова, шпори, веретена та ін.

Виставку із-поміж інших вирізняє й те, що колекціонер намагається зберегти експонат у його комплексному, цілісному вигляді: якщо демонструються дзвоники – то вони обов’язково будуть на вертепній зірці або на гуцульському топірці-бартці, якщо весільні "колокільці" - то на дерев’яному стрижні з хустиною тощо.

Дивись ще:

До моря: з липня курсуватиме додатковий поїзд Львів – Одеса 

Маршрут: сьогодні зі Львова відбудеться паломницька хода 

Дивись: на одній з львівських вулиць з'явився сквер 

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах