Як роблять вистави: у Львівській опері започаткували екскурсії за лаштунки

фото з сайту ILoveUkraine

фото з сайту ILoveUkraine

Дозвілля та їжа
01 листопада 2017 13:06

Львівська опера вперше відкрила доступ для відвідувачів у творчі майстерні і демонструє, як творять вистави. У театрі започаткували екскурсію для дітей "Сходинки до Парнасу".

Найперше відвідувачі потрапляють у фойє. Там на них уже чекають костюмовані екскурсоводи. Розказують про архітектурний витвір Зиґмунта Ґорґолевського і вмикають голос патронеси театру Соломії Крушельницької.

Такою театралізованою екскурсією "Сходинки до Парнасу" театрали виховують свою майбутню публіку.

"Ця театралізована екскурсія відбувається під девізом "Запроси батьків до театру". Тобто діткам сподобається у нас, вони прийдуть на виставу з вчителями, потім батькам скажуть: ходімо разом до театру і це наша головна мета", – пояснила керівник літературного відділу театру Надія Труш.

Далі група потрапляє у глядацький зал, де може підглянути за репетицією. Також дітям пропонують порахувати сходинки на четвертий балкон, як кажуть у народі – "на гальорку". Тут вони опиняються під самим куполом театру.

"Театр – це завжди гра і ми намагаємося залучити дітей у цю стихію саме грою. Ми хочемо розповісти, що таке театр, що таке Оперний театр і чар мистецтва і як він твориться", – пояснив режисер театру Роман Валько.

Навіть якщо школярі ніколи не були у Львівській опері на виставі, на цій екскурсії все ж побачать балетний номер у Дзеркальному залі.

У межах екскурсії також ведуть в інший корпус, де розташовуються творчі цехи і де народжуються декорації та костюми.

"Ми ведемо на малярку, щоби вони бачили, наскільки ці декорації є масивні, великі. Тому що на сцені вони далеко. Ми їм даємо великі пензлі, ті, якими малюють художники. Їм дуже цікаво", – розповів художник театру Ярослав Бринь.

"Мені дуже сподобалося. Я була вже в цьому театрі, але я ще стільки всього не бачила. Я взагалі не знала, що тут такі кімнати, що тут роблять костюми", – зізналася школярка Каріна Харечко.

Такі екскурсії проводитимуть у театрі постійно, більше того – безкоштовно.

Джерело: zaxid.net

Дивись ще:

Відео: на Сихові горіла квартира 

Страшна аварія: на Львівщині чоловіка розчавила маршрутка 

Графік на листопад: де у Львові здати відпрацьовані лампи і батарейки 

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

 

 

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах