У Львові заквітла вістерія

Весна іде, красу несе: у Львові заквітла королева ліан.

Весна іде, красу несе: у Львові заквітла королева ліан. Фото ілюстративне.

Дозвілля та їжа
31 травня 18:07

У Львові розпочався сезон цвітіння вістеерії. За надзвичайну красу, яку рослина дарує в період цвітіння, її називають «королевою ліан». 

У Львові заквітла королева ліан. Фото: Ботанічний сад ЛНУ ім.І.Франка.У Львові заквітла королева ліан. Фото: Ботанічний сад ЛНУ ім.І.Франка.

Як розповіли у Ботанічному саду Львівського Національного університету імені Івана Франка, свою наукову назву вістерія отримала на честь професора анатомії Пенсільванського університету (США), що жив і працював у другій половині ХVIII – на початку ХІХ століть. Втім, батьківщиною рослини є не Америка, а Східна Азія, звідки вона, завдяки декоративним якостям, широко «заполонила» увесь світ.

  • У Львові заквітла вістерія фото
  • У Львові заквітла вістерія фото 1
  • У Львові заквітла вістерія фото 2
  • У Львові заквітла вістерія фото 3
  • У Львові заквітла вістерія фото 4
  • У Львові заквітла вістерія фото 5
  • У Львові заквітла вістерія фото 6
  • У Львові заквітла вістерія фото 7

У Львові заквітла вістерія фото

«В Японії вона є однією з рослин традиції «ханасампо» – масового милування цвітінням, що збирає мільйони туристів з усього світу. За китайськими та японськими легендами, у цю рослину перетворився дракон, який убив красуню-дівчину. Його змієподібне тіло здерев’яніло і стало пагонами ліани, а вогонь з пащі перетворився у грона біло-фіолетових квіток…», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що від початку пандемії коронавірусу у Ботанічному саду, щоб уникати скупчень людей, перестали проводити Дні відкритих дверей. Ботсад можна було відвідати двічі на тиждень лише під час екскурсій, а згодом його взагалі закрили для відвідувачів. Із середини травня один із найстаріших садів України знову відкритий для відвідувачів.  Ціна квитака – 50-120 гривень.

Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах