Отримай відповідь: чи можна робити фото і відео у магазинах

Отримай відповідь: чи можна робити фото і відео у магазинах. Фото: unsplash.com

Отримай відповідь: чи можна робити фото і відео у магазинах. Фото: unsplash.com

Дозвілля та їжа
10 червня 14:59

У багатьох магазинах можна помітити знак перекресленого фотоапарата, або й напис про те, що фотографувати тут заборонено. Чи законні такі знаки й написи?

VG Львів з’ясував, чи може власник магазину заборонити фотографувати і знімати на відео у торговому залі.

Чи можна фотографувати у магазинах

Так, фотографувати у магазинах можна. І це цілком законно, навіть якщо є табличка, що це заборонено. Згідно з українським законодавством, магазин є громадським місцем, куди може зайти кожен, і де не заборонена ні фотозйомка, ні відеозйомка. Тому фотографувати цінники, товар і вітрини можна, не ховаючись від охоронця.

Також можна робити селфі у дзеркалах, примірочних, ліфтах, вбиральнях й інших локаціях торгових будівель. Усе це відвідувачам гарантовано Законом України «Про захист прав споживачів».

Заборонити зйомку у магазині не може ніхто: ні касир, ні консультант, ні охоронець, ні навіть власник закладу. Якщо ж вони кажуть, що заборона на фотографування передбачена якимось там пунктом якогось там закону – вони просто брешуть. Такого закону в Україні немає, це фейк.

Співробітники магазину не можуть заборонити проводити фотозйомку чи відеозйомку, адже у них на це просто немає юридичних повноважень.

Більше того, у магазинах можна (і навіть треба!) фіксувати на фото й відео те, як порушують ваші права. Скажімо, на булочках лазять мухи, термін придатності стерто, цінник застарів, чи у молока вийшов термін придатності, а воно й досі у холодильнику.

Заборонити покупцеві проводити фотозйомку та відеозйомку можуть лише у тому випадку, якщо спалах може пошкодити товар, або ж це порушує громадський порядок, заважаючи  іншим покупцям або продавцям.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах