Який вигляд має «мертва» частина Моршина. Фото: Юрій Богун
Місто-курорт Львівської області Моршин, як і Трускавець, нині переживає нелегкі часи. Втім, якщо трускавецьку «зону відчуження» на окраїні міста можна оминати, просто не гуляючи там, то моршинська – у самісінькому центрі, мозолить очі. Життя тут зупинилося.
Колись популярний курорт Моршин «тріщав» від туристів. «Черемош», «Дністер», «Світанок», «Перлина Прикарпаття», «Лаванда» — для тисяч людей, які колись відпочивали у Моршині, це не просто слова. Це назви санаторіїв, у яких раніше «кипіло» життя. Тут жили, лікувалися, оздоровлювалися, знайомилися. Тут розпадалися сім’ї та створювалися нові…
Щоб потрапити на лікування у моршинський санаторій недостатньо було просто «вибити» путівку, треба було ще «домовлятися на місці» про кращий номер, чисту постіль й робочий телевізор. Ті ж, кому не пощастило отримати путівку у Моршин, а лікуватися треба було, змушені були шукати кімнатки у приватному секторів.
Нині ж варіантів житла у Моршині, як кажуть, до кольору до вибору. Старі й нові санаторії, готелі, квартири у багатоповерхівках, кімнати «під ключ» у приватних садибах, окремі гостьові будиночки. Є навіть варіанти оренди житла у лісі, чи біля озера...
Пропозиція у Моршині у кілька разів переважає попит. Величезні санаторії стоять порожні, глипаючи на перехожих розбитими шибками, а стежки до них заростають бур’янами, а то й деревами. На дитячих майданчиках із іржавими гойдалками давно не чути дитячого сміху.
Нагадаємо, що Моршин є відомим бальнеологічним курортом України. Це дуже зелене місто на Львівщині, оточене лісами, із населенням близько 6 тисяч мешканців.