20 місць куди піти у Львові туристу безкоштовно або за символічну плату

20 місць куди піти у Львові туристу безкоштовно або за символічну плату

20 місць куди піти у Львові туристу безкоштовно або за символічну плату Фото: unsplash.com

Дозвілля та їжа
17 листопада 12:21

Львів не даремно називають культурною столицею України! Місто Лева багато десятиліть поспіль приваблює туристів із різних куточків країни та з-за кордону. Тут кожен будинок, квартал чи провулок «дихають» історією. Навіть досвідченому туристу буде на що подивитись у Львові, не витративши при цьому й місячної зарплати.

VG Львів розповідає про 20 місць у Львові, куди можна піти безкоштовно або за символічну плату.

Площа Ринок

Площа Ринок — центральний майдан, безумовно історичне серце сучасного Львова та перше місце, куди неодмінно варто завітати туристу. Лише роззирніться навкруги – тут вам історичні кам’яниці, палаци та чотири фонтани. І, звісно ж, ресторани та кав’ярні на будь-який смак.

Коли приходити: цілодобово

Де: площа Ринок

Ціна: безкоштовно

Ратуша

РатушаРатуша Фото: zaxid.net

Львівська 65-метрова Ратуша є найвищою в Україні. І тут не лише відбуваються засідання міської влади, а ще й працює оглядовий майданчик, з якого відкривається незабутній краєвид на старовинне місто!

Коли приходити: щодня, з 9:00 до 18:00

Де: на площі Ринок, 1

Ціна: вартість дорослого квитка – 40 гривень, дитячого – 10 гривень

Палац Корнякта

Палац КорняктаПалац Корнякта Фото: inlviv.in.ua

В центрі Львова розташована пам'ятка ренесансної архітектури, яку не варто минати туристам. Палац Корнякта збудували ще у 1580 році, а замовником був заможний грецький купець Костянтин Корнякт, який зміг собі дозволити розкішний шестивіконний будинок на центральній площі середньовічного міста. Тепер у будинку розміщений історичний музей, а в італійському дворику влітку працює кав'ярня, а вечорами бувають концерти класичної музики.

Коли приходити: музей працює щодня крім середи, з 10:00 до 17:00

Де: на площі Ринок, 6

Ціна: дорослий вхідний квиток коштує 50 гривень, для учнів, студентів та пенсіонерів – 30 гривень, а сімейний квиток (2 дорослих та 2 дітей) – 110 гривень. Екскурсійне обслуговування — 100 гривень (до 20 осіб)

Чорна кам’яниця

Чорна кам’яницяЧорна кам’яниця Фото: ukrinform.com

Ще одна пам’ятка архітектури у Львові – Чорна кам’яниця. Її збудували у 1588—1589 роках італійські архітектори. Фасад будинку покритий кам'яним діамантовим рустом, який з часом потемнів. Звідси і назва будинку. Будинок має багатий декор інтер'єрів, які можна вільно оглянути, відвідавши розміщений тут Львівський історичний музей.

Коли приходити: музей працює щодня крім середи, з 10:00 до 17:00

Де: на площі Ринок, 4

Ціна: дорослий вхідний квиток коштує 50 гривень, для учнів, студентів та пенсіонерів – 30 гривень, а сімейний квиток (2 дорослих та 2 дітей) – 110 гривень. Екскурсійне обслуговування — 100 гривень (до 20 осіб)

Музей-аптека «Під чорним орлом»

Музей-аптека «Під чорним орлом»Музей-аптека «Під чорним орлом» Фото: fest-tour.com.ua

У найдавнішій з існуючих аптек Львова сьогодні діє музей, в якому однозначно є на що подивитись. В унікальному аптечному музейному комплексі продемонстровано більше, ніж три тисячі рідкісних експонатів, які збирали науковці, фармацевти та колекціонери-ентузіасти.

Коли приходити: щодня, з 10:00 до 17:00

Де: на вулиці Друкарській, 2, що на розі з вулицею Ставропігійською

Ціна: дорослий вхідний квиток коштує 30 гривень, студентський – 20 гривень, а дитячий – 10 гривень

Львівська копальня кави

Львівська копальня кавиЛьвівська копальня кави Фото: fest.lviv.ua

Ну а як же у Львові і без кави? Туристам варто відвідати першу в Україні найдовшу кав'ярню-книгарню, яка, за легендою, створена над кавовою шахтою просто на площі Ринок. Саме Львівська копальня кави демонструє і реалізовує легенду власне львівської кави. Основа концепції, що кава у Львові — ні що інакше, як корисна копалина, яку видобувають так само, як вугілля чи торф. Тож тут відвідувачі не лише посмакують запашною кавою, а ще й матимуть нагоду у касках пройтись шахтою, а якщо пощастить – ще й на якийсь концерт або ж читання віршів потраплять.

Коли приходити: щодня, з 8:00 до 23:00

Де: на площі Ринок, 10

Ціна: безкоштовно, меню — за посиланням

Площа Музейна

Площа МузейнаПлоща Музейна Фото: wikimedia.org

Площа Музейна розташована в центрі Львова. Тут встановлений пам'ятник лемківському художникові Никифорові Дровняку, також є сквер. А поруч – Домініканський костел Божого Тіла, Ставропігійський інститут і пам'ятник Іванові Федорову.

Коли приходити: цілодобово

Де: площа Музейна

Ціна: безкоштовно

Площа Коліївщини

Площа Коліївщини — найменша площа у Львові, яку нещодавно відкрили після реконструкції. У неї досить цікава, тож її аж ніяк не варто оминати.  Вона розташована на території колишньої єврейської дільниці, тож в межах проєкту «ReHERIT: спільна відповідальність за спільну спадщину» тут встановили інформаційний пілон. Посеред площі Коліївщини — скверик та колодязь.

Коли приходити: цілодобово

Де: площа Коліївщини

Ціна: безкоштовно

Музей-Арсенал

Музей-АрсеналМузей-Арсенал Фото: tsina.lviv.ua

Львівський Міський арсенал — єдиний музей зброї в Україні і один з найбільших у Східній Європі. Тут розміщені зразки зброї від Х до ХХ століть та експонати з понад 30 країн Європи, Азії та Африки. У Музеї-Арсеналі представлено всі основні види зброї: холодна, метальна, вогнепальна, предмети захисного озброєння.

Коли приходити: щодня, крім середи, з 10:00 до 17:00

Де: вулиця Підвальна, 5, у Львові

Ціна: для дорослих вхідний квиток коштує 50 гривень, для учнів, студентів та пенсіонерів — 30 гривень, сімейний квиток — 110 гривень (2 дорослих, 2 дітей). Екскурсійне обслуговування — 100 гривень (до 20 осіб)

Меморіал Героям Небесної сотні

У Львові відкрили особливий простір, який передає дух сучасності та увіковічнює пам’ять Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності у 2014 році. Тут збудували меморіальну стелу, яка покрита кортеновою сталлю, встановили 107 табличок з портретами героїв. Поруч є три оглядові майданчики, з яких відкривається вражаючий краєвид на Львів.

Коли приходити: цілодобово

Де: на вулиці Підвальній, 6

Ціна: безкоштовно

Високий замок

«Головний» пагорб міста називається «Високий Замок». Однак туристи, які очікують тут побачити справжню фортецю і не знають історії, будуть розчаровані – від замку тут залишилися лише невеликі руїни та назва. В будь-якому разі, це місце вартує відвідати, оскільки нині тут є найвищий,  найвідоміший та безкоштовний оглядовий майданчик, телевізійна вежа та доволі красивий парк.

Коли приходити: цілодобово

Де: у парку «Високий Замок»

Ціна: безкоштовно

Палац Потоцьких

Палац ПотоцькихПалац Потоцьких Фото: planetofhotels.com

Палац Потоцьких — пам'ятка архітектури у Львові, яка завдяки красивій та просторій території є досить популярним місцем для фотосесій, також тут часто проводять різноманітні ярмарки. Тепер ще й в палаці Потоцьких можна одружитись, скориставшись послугою «шлюб за добу».

Коли приходити: щодня, крім понеділка. У літній період: 11:00-18: 00 (каса до 16:00). У зимовий період: 10: 00-17: 00 (каса до 16:00). У неділю: 12: 00-17: 00 (каса до 16:00)

Де: на вулиці Коперника, 15

Ціна: дорослий вхідний квиток коштує 90 гривень, студентський — 50 гривень, дитячий — 20 гривень

Львівський оперний театр

Львівський оперний театрЛьвівський оперний театр Фото: mandrivnyk.in.ua

Львівська опера, яка прикрашає головний проспект міста, безумовно є візитною карткою і справжньою окрасою міста Лева. Львівський театр опери та балету відрізняється особливою аурою, у нього цікава історія, також з ним пов'язано багато легенд. Окрім власне вистав, тут часто проходять фестивалі та інші заходи. Тож гості міста обов’язково зробити фото на згадку біля Оперного театру у Львові!

Коли приходити: цілодобово

Де: проспект Свободи, 28

Ціна: безкоштовно

Фонтан перед Оперним

У 2020 році біля Оперного театру в центрі Львова запрацював новий сухий фонтан, який вже встиг зачарувати містян та гостей своєю красою. Але зовнішній вигляд далеко не єдина перевага цього фонтану, адже в нього є ще кілька особливостей – він ще й ароматизований, музичний та метеозалежний. Тож такий унікальний фонтан однозначно варто побачити на власні очі!

Коли приходити: цілодобово

Де: проспект Свободи, 28

Ціна: безкоштовно

Домівка врятованих тварин

Домівка врятованих тваринДомівка врятованих тварин Фото: Орест Залипський

У парку «Знесіння» у Львові недомашнім тваринкам дають другий шанс. Домівка врятованих тварин – це далеко не зоопарк, а унікальний притулок, куди щодня потрапляють постраждалі тварини – деяких врятували від мисливців чи інших хижих тварин, інші травмувались в дикій природі, а когось зрадили люди. Тут можна зустріти безліч тварин: лисиць, лелек, білок, орлів, тхорів, кроликів, котів, коней, єнотів і навіть вовків. Це місце змушує замислитись про гуманне ставлення до тварин, також ви тут зможете поволонтерити і допомогти тваринкам почуватись краще.

Коли приходити: щодня з 8:00 до 20:00

Де: в парку «Знесіння» у Львові, по вул. Довбуша, 24 (де інфомаційний центр)

Ціна: безкоштовно, але за бажанням ви можете залишити пожертву

Храм Ольги і Єлизавети

Храм Ольги і ЄлизаветиХрам Ольги і Єлизавети Фото: weloveua.com

Найвищою будівлею у місті є Церква святих Ольги і Єлизавети, її висота сягає 88 метрів. Це чинна неоготична церква УГКЦ на площі Кропивницького у Львові, яку збудували на пам'ять про популярну імператрицю (цісареву) Єлизавету Баварську. А ще тут також є оглядовий майданчик.

Коли приходити: щодня з 12:00 до 17:00

Де: площа Кропивницького, 1

Ціна: безкоштовно

Домініканський собор

Домініканський соборДомініканський собор Фото: ukrinform.com

Домініканський собор Львова – це одна з перлин історичного центру, бароковий шедевр за віденським зразком, а також одне з головних храмових споруд міста, яка перебуває в зоні всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Він і зараз залишається центральною точкою для багатьох туристичних прогулянок, а поглянути на нього щороку прагнуть тисячі гостей Львова.

Коли приходити: щодня з 7:30 до 19:30

Де: на площі Музейній, 1

Ціна: безкоштовно

Вірменський кафедральний собор

Вірменський кафедральний соборВірменський кафедральний собор Фото: we.org.ua

Однією із загадкових та визначних локацій в місті є Вірменський собор –  єдиний храм Вірменської апостольської церкви в Західній Україні, він належить до Світової спадщини ЮНЕСКО. Собор вражає своєю самобутністю, красою та, навіть, містикою. Сьогодні це визначна пам'ятка архітектури локального і вірменського монументального будівництва.

Коли приходити: щодня з 9:00 до 19:00

Де: вулиця Вірменська, 7/13

Ціна: безкоштовно

Латинський катедральний собор

Латинський катедральний соборЛатинський катедральний собор Фото: lviv1256.com

Цей собор відомий під місцевою назвою Катедра. Він розташований на Катедральній площі у Львові і є культовою спорудою, римо-католицькою базилікою, головним храмом Львівської архідієцезії Римо-Католицької церкви в Україні. Будівля входить у топ-7 найдавніших храмів Львова. Цікаво, що саме Латинський катедральний собор разом з чотирма іншими будівлями відображений на логотипі міста.

Коли приходити: щодня з 7:30 до 19:30

Де: площа Катедральна, 7

Ціна: безкоштовно

Собор Святого Юра

Собор Святого ЮраСобор Святого Юра Фото: unsplash.com

Собор Святого Юра — головний греко-католицький собор Львова і Львівської архиєпархії. На його території упродовж століть була розташована резиденція митрополитів Української Греко-Католицької Церкви. Також тут є Митрополичі сади, які ідеально підходять для спокійної прогулянки.

Коли приходити: щодня з 7:30 до 20:00

Де: площа Святого Юра, 5

Ціна: безкоштовно

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах