День пам'яті Героїв Небесної Сотні: програма заходів у Львові. Фото: city-adm.lviv.ua.
У понеділок, 20 лютого, Україна вшановує пам'ять Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя за українські та європейські цінності. Цього тижня у Львові проведуть чимало заходів з нагоди цього дня. Дивіться повну афішу Львова.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
У соціальній галереї Муніципальнього мистецького центру від 18 лютого експонуються постери одеського проєкту @odessacityletters із цитатами, які супроводжували Українську боротьбу цього року.
Літери в місті – це онлайн-музей шрифтової спадщини Одеси. Ініціатива збирає та діджиталізує вуличні таблички, вивіски установ та закладів, афіші культурних подій та інші написи, що формували образ міста протягом двох із лишком століть. На жаль, з різних причин більшість цих написів із міського середовища зникли. Шукають їх за архівами, старими фото, приватними колекціями для того, щоб оцифрувати їх і дати нашим сучасникам повніше уявлення про життя, культуру й історію Одеси.
Авторами цих уже народних фраз є: Президент Володимир Зеленський, Головнокомандувач Валерій Залужний, письменники та письменниці Дарина Гладун, Оксана Куценко, Сергій Жадан, Ліна Костенко, Артем Азоян.
Під час проведення виставки можна буде придбати копії постерів та символіку задля прямої підтримки українського війська.
Виставка вільна для відвідування щодня до 11 березня з 10:00 до 21:00. Код на брамі 27.
Коли: 20 лютого - 11 березня, з 10:00 до 21:00.
Де: Львівський муніципальний мистецький центр, вулиця Стефаника, 11.
Ціна: безкоштовно.
На виставці художника зі Збаража Сергія Декалюка відбувається першопоказ живописних робіт, створених протягом цього року.
"Щоразу, працюючи, я запевняв себе, що люди в моїй країні змінились стали кращими, сильнішими, готовими на все заради перемоги. Твори, що створені протягом періоду, навантаженого важкими подіями об’єднує віра в перемогу. У весну, котра неодмінно настанеБуло би нечесно з мого боку малювати війну, адже перебуваю у відносно спокійному місці і нічого страшнішого крім сирен повітряної тривоги, на щастя, не чув", — розповів автор.
Його полотна великих форматів, з плавними лініями, яскравими плямами, які написані в експресивній манері на полотні, що не повністю замальоване і «вільно дихає» — натяк на шлях до звільнення та свободи.
Коли: 16 лютого - 12 березня (окрім понеділка), з 12:00 до 19:00.
Де: Зелена канапа, вулиця Вірменська, 7.
Ціна: безкоштовно.
Це світла історія про оборону Маріуполя, що складається із зворушливих монологів про духовні цінності кожної людини: Життя, Свободу, Надію, Віру в Перемогу! Це про нас, українців, про нашу війну за право бути вільним народом.
У виставі візьмуть участь: Валерій Харчишин, Ольга Собко, Олександр Пожарський та інші.
Коли: 20 лютого о 18:30.
Де: Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької, вулиця Лесі Українки, 1.
Ціна: 300-850 гривень.
Драма-реквієм Франківського драмтеатру на основі реальних подій за однойменною книгою М. Матіос вперше у Львові.
"Вистава на основі реальних подій 40-х років XX сторіччя на скривавленій Гуцулії — своєрідний спіритичний сеанс. Молитва-реквієм у містичному коловороті сценічного простору крізь час роз’ятрить та відкриє навічно незагоєні рани давно минулого, подарує сповідь та прощення “своїм” та “чужим”, “невинним” та “винним” мученикам історії. Бо тільки з любові та у муках народжується нове чисте життя. Народжується Нація", — розповіли тетрали.
Коли: 21 лютого о 18:30.
Де: Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької, вулиця Лесі Українки, 1.
Ціна: 240-590 гривень.
Сьогодні, 20 лютого, у Львівському органному залі відбудеться концерт — Реквієм для хору та органа Ференца Ліста до Дня памʼяті героїв Небесної сотні. Глибока, чуттєва, скорботна і молитовна музика звучатиме у виконанні солістки Органного залу Світлани Позднишевої та Львівського муніципального хору "Гомін".
Коли: 20 лютого о 19:00.
Де: Будинок органної та камерної музики, вулиця Степана Бандери, 8.
Ціна: 100-200 гривень.
У виконанні солістів, хору та оркестру Львівської національної опери прозвучить "Реквієм" Джузеппе Верді – одна із найдраматичніших композицій світової класики, сповнена лірики, болю та віри. Також у програмі – твір української композиторки Вікторії Польової "Буча. Lacrimos", створений у пам’ять безневинним жертвам, що трагічно загинули від рук російських окупантів у Бучі.
Коли: 22 лютого о 18:00.
Де: Львівський театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької, проспект Свободи, 28.
Ціна: 200-600 гривень.
Це синтез повідомлень, роздумів, вражень різних людей в одну – цілісну, виразну, яскраву, одночасно драматичну і оптимістичну візуальну форму. Учасинки експозиції спробували створити власну хроніку війни, яка резонуватиме із відчуттями більшості українців, а заразом допоможе іноземцям переосмислити напад на Україну через загальнолюдські цінності.
На виставці буде представлено роботи Марії Кочерової, Даниїла Зінкевича, Максима Клімуха, Юлії Малої.
Коли: відкриття відбудеться 24 лютого о 17:00.
Де: ХотАртХол, вулиця Кушевича, 1.
Ціна: безкоштовно.