У міській раді опублікували програму святкових подій у Львові з нагоди Різдва. Цьогоріч головним атрибутом Різдва у Львові стане різдвяна зірка. Це – символ світла, надії та незламності, який спалахує навіть у найтемніші часи, об’єднуючи серця та душі.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Різдвяний період у Львові традиційно розпочинається з відкриття головної ялинки Львова, яке цьогоріч відбудеться 5 грудня о 18:00. Ялинка, як завжди, стоятиме на площі біля Оперного театру. Її місту порадувала сім’я Підвірних зі села Бірки Яворівського району. Висота дерева – 16 метрів. Її прикрасять ілюмінацією та протитанковим «їжаком».
У День святого Миколая, 6 грудня, у Львові запрацює особлива різдвяна пошта в особливому місці. Вона працюватиме у Палаці Бандінеллі (площа Ринок, 2), де у XVII столітті було започатковано класичну пошту європейського зразка. В цьому особливому місці львів’яни і гості зможуть придбати унікальні різдвяні листівки та відправити у будь-який куточок світу, підтримавши таким чином збір «Зброєносці».
До слова, листівки, що продаватимуться на пошті, є авторськими роботами українських та закордонних художників та фотографів: в межах благодійної акції вони подарувати свої роботи місту.
20 грудня о 17:00 на площі Ринок відкриють міську різдвяну шопку. Львівська різдвяна шопка є незмінною для міста вже 10 років. Свого часу її зробив Антон Лубій – майстер роботи по дереву, соліст гурту «Йорий Кльоц», який зараз захищає Україну у боротьбі з росією. Сценка шопки складається із семи двометрових фігур, вирізьблених із тополі, які розмальовували діти зі Львова, також є колиска з маленьким Ісусиком, і ангеликами на фасаді шопки.
Незмінно, у переддень Різдва, 24 грудня о 12:00, на площі Ангелів біля Гарнізонного храму встановлять головного дідуха Львова. Чотириметровий різдвяний символ щороку оновлюють майстри нашого Музею народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького, щоб впродовж свят він радував мешканців і гостей Львова. Відкриття дідуха у Львові традиційно стартує з ходи від міської Ратуші. До події долучаться представники влади і духовенства, захисники України та колядники.
Різдво у Львові не відбувається без фестивалю «Велика коляда». Цьогоріч «Велика коляда» носить ім’я «полтавської», а серед учасників будуть 34 колективи зі Львова, Львівщини, а також різних куточків України. Триватиме фестиваль 18 днів – з 25 грудня 2024 року до 12 січня 2025 року, а завершиться заключним гала-концертом у храмі Пресвятої Євхаристії УГКЦ (пл. Музейна, 3).
Новинкою цьогоріч буде велика різдвяна екскурсія. Спеціально до свят найкращі екскурсоводи Львова створили новий тематичний екскурсійний маршрут центральними вулицями міста. Одночасно кілька груп розійдуться містом, щоб не лише дізнатися багато цікавого, а щоб поколядувати, спробувати чай та смаколики. За два дні на екскурсію зможе потрапили 160 людей. Різдвяні екскурсії Львовом заплановані на 26-27 грудня.
Також львів’ян та гостей міста запрошують на виставу «Різдвяна молитва» на північній стороні площі Ринок та різдвяний концерт-виставу «Джереґеля. Коляда» у дворику Ратуші. Події відбудуться 27 грудня о 17:00 та 18:30 відповідно.
Пам’ятати про тих, хто віддав життя за Україну: цього року на Личаківському кладовищі лунатиме скорботна коляда. В такий спосіб спільно з родинами полеглих Захисників та Захисниць України в останню суботу грудня (28 грудня) подякують тим, хто ціною власного життя зробив можливим святкування Різдва вдома.
Завершиться святковий період в передостанній день року, 30 грудня, подією, за якою вже встигли скучити мешканці Львова – традиційний фестиваль «Спалах різдвяної звізди». В межах фестивалю центром міста пройде хода звіздарів.