Львів янину на замітку: субсидія може обернутися великим штрафом: інфографіка

Львів'янину на замітку: субсидія може обернутися великим штрафом: інфографіка

фото з сайту www.lvivpost.net

Адвокатів схвилювала норма, за якою українці, які подали неповні або недостовірні дані в бланках на оформлення житлової субсидії, повинні будуть повернути суму знижки в подвійному розмірі.
Справа в тому, що, за даними Мінсоцполітики, тільки 15-20% поданих декларацій про доходи були заповнені правильно: проблема не в бажанні обдурити державу, а в труднощах правильних розрахунків. І близько 85% заявників вимушені будуть в кінцевому підсумку  повернути, за підрахунками експертів, близько 3,4 млрд грн,  пише Сегодня.
"Питання термінів" неповних "і" недостовірних "відомостей повинно бути публічно вирішене. Так як мінімальна помилка може призвести до того, що пенсіонер буде зобов'язаний заплатити подвійну суму", - говорить юрист Вадим Хабібулін.

У Мінсоцполітики вже виявили проблему і обіцяють усунути помилку, але термінів поки що не оприлюднюють.


Найрозповсюдженіші помилки при заповненні документів на субсидію

Претенденти на субсидію не вказують тих, хто прописаний в квартирі і забувають вписати всі доходи.

1.Заява заповнюється не від імені власника  особового рахунку (господаря житла), а від імені того, хто фактично проживає. Наприклад, квартира оформлена на маму, а зареєстровані і живуть там син і його сім’я або навпаки.

2. В декларації вказують доходи на підставі особистого обліку (наприклад, людина щомісячно записує, скільки вона і його сім’я заробили грошей), а не подають довідки про доходи за останній рік з роботи.

3. В заяві вказують не всіх зареєстрованих мешканців, а лише тих, хто фактично проживає.

4. В заяві вказують тих, хто фактично проживає, але не зареєстрований.

5. В декларації вказують лише зарплату за основним місцем роботи і не вказують інших доходів (офіційний підзаробіток, доходи від продажу майна, від процентів по  заощадженнях).

Наслідки

При неправильній подачі  даних про доходи, субсидію, якщо вона відкладена, можуть призначити. Але після звірки з даними податкової її можуть зменшити або відмінити, а переплату зняти у подвійному розмірі.

Львів у новинах:

На яких вулицях Львова не буде світла сьогодні: перелік 

Поздравь Елисея: какой сегодня праздник и у кого именины 19 июня 

У Львові проти правоохоронця, який був п"яний за кермом, розпочали розслідування