Через ремонт площі Митної у Львові - затопило вулицю Винниченка

Через ремонт площі Митної у Львові - затопило вулицю Винниченка

фото з сайту iloveukraine.com.ua

Львів нарешті дочекався реконструкції на площі Митній. Ця львівська площа була доволі запущеною у порівнянні з іншими міськими площами: бруківка щербата, плити побиті,  незрозумілі ятки і продавчині фруктів біля підземного переходу, старі, непофарбовані лавочки, одним словом, площа виглядала не найкраще і це в двох кроках від центру міста.

Однак будівельний майданчик повністю  не загородили, зіваки, спостерігаючи  на краю котловану за робітниками, наражаються на небезпеку. Про це інформує IA ZIK.

А вчора, близько 13 год., робітники воду із розкопаних комунікацій скерували простісінько на вулицю Винниченка, яка враз перетворилася на річку: по цьому брудному потоці, як навіжені, мчали іномарки, обприскуючи з ніг до голови перехожих на вузькому тротуарі.

За словами поважного віку пані, яка протирала забризкані багнюкою окуляри, добре, що площу Митну вирішили нарешті відремонтувати. Та здалося б все будівництво добротно загородити…

"Брудний потік на вулиці – це ще півбіди, а якщо в ті глибочезні ями розкопаних комунікацій якесь дитя впаде? Що тоді робити?", – додав інший перехожий.

Нагадаємо, що IA ZIK ще два роки тому піднімав проблему занедбаності площі Митної у Львові – з купами сміття, аварійним підземним переходом, сходинки якого, що виводять до вулиць Личаківської, Володимира Винниченка та до муру комплексу монастиря Бернанів були вкрай розбиті. До того ж з дерев’яного місточка, через який з підземного переходу, що під Митною площею, можна дістатися до муру оборонного комплексу Бернардинського монастиря з Глинянською вежею, одна дошка зникла, а друга, прогнила і вигнулась. Отож, доводилося перехожим перестрибувати цю діру. В дощ це зробити було вкрай важко, бо дерев’яні бруски – слизькі. Потік людей тут  пожвавлений, бо до львів’ян додаються чисельні туристичні групи.

Адже не тільки гості з усіх куточків України, а й іноземці прагнуть помилуватися у Львові дивним поєднанням ренесансу та бароко на костелі Кларисок (Непорочного зачаття), зведеному 1607 року архітекторами Павлом Римлянином та Бернардом Авелідесом.

У цьому підземному переході на площі Митній у Львові було створено всі умови для того, аби туристи, прямуючи до Бернардинського монастиря зі знаменитою Глинянською вежею, – замість в’їзних аркоподібних воріт до історичної частини міста – змогли потрапити у травмопункт.

Офіційно

У прес-службі ЛМР дали таке пояснення: Учора працівники ЛМКП "Львівводоканал" приєднували новозбудовану ділянку трубопроводу до діючих мереж. Задля цього довелося перекрити водопостачання прилеглих вулиць та спорожнити існуючі магістральні водопроводи, що пролягають поблизу площі.

"Перед нами було завдання виконати роботу у найкоротші терміни, щоб мешканці прилеглих будинків не залишалися без водопостачання на тривалий час. Відтак, ми прийняли рішення спорожнювати трубопроводи, скерувавши воду по вулиці, щоб вона потрапляла у дощоприймачі. Іншого виходу, на жаль, не було – приєднати нову ділянку водопроводу під тиском води неможливо. Просимо вибачення у перехожих, які зазнали незручностей", - зазначили у ЛМКП "Львівводоканал".

Як повідомляють у ЛМКП "Львівводоканал", сьогодні триватимуть роботи по заміні водопровідного приєднання до музею Пінзеля. Натомість, траншею з новим трубопроводом засипатимуть піском та відновлюватимуть благоустрій

Нагадаємо, площа Митна у Львові сформувалася наприкінці ХVІІІ століття: перша її назва – "пляц Цельни" (пл. Митна). Опісля Другої світової війни цей майдан одержав назву "Радянська", адже неподалік, на теперішній вулиці Винниченка, були розміщені керівні органи радянської влади. І тільки в 1990 році, напередодні здобуття Україною незалежності, площі повернули її історичну назву – Митна.

За інформацією Львівської міськради, реконструкція площі Митної у Львові триватиме орієнтовно два роки й обійдеться у близько шість мільйонів гривень.

Наразі тут уже почалися роботи із заміни водопровідних мереж, заплановане проведення санації діючого колектора.

Загалом реконструкція передбачає пониження площі, заміну верхнього покриття та всіх комунікацій, відновлення існуючого фонтану, а також спорудження поруч ще одного, так званого "сухого" – без чаші, встановлення вуличних меблів, висадку зелених насаджень.

Львів у новинах:

Молодь запрошують до собору Святого Юра на нічні чування 

На Задорожньому поблизу Львова проведуть фестиваль електронної музики

На Городоцькій у Львові потрійне ДТП: зупинені трамваї 

Реконструкція площі проходить тут