Львів’янину на замітку: в Україні планують змінити порядок оплати комуналки

Львів’янину на замітку: в Україні планують змінити порядок оплати комуналки

Фото взято з сайту kievvlast.com.ua

Із 1 січня 2017 року Україні не буде єдиних комунальних тарифів навіть на рівні областей. У кожному будинку розмір оплати за отримані послуги буде визначатися на загальних зборах мешканців. Нововведення передбачено Законом №1581-д "Про житлово-комунальні послуги", прийнятим Верховною Радою України в першому читанні.

Зігідно зареєстрованого нормативного документу, за державою залишається функція регулювання граничних тарифів монополістів (за електрику, тепло, воду і таке інше), а об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) і іншим компаніям, що управляють надається право контролювати якість послуги.

Наприклад, гаряча вода: згідно з нормативами, прописаним постановою Кабінету міністрів, її температура повинна бути від 50 до 75 градусів за Цельсієм. Якщо градус падає до 45-49, то споживачі мають право на знижку плати на 10% на весь час температурного відхилення, якщо до 40-44 градусів – знижка в 30%, якщо вода холодніше 40 градусів – послуга не оплачується взагалі. Але домогтися поодинці скасування оплати або коригування оплати дуже складно.

Парламентарії сподіваються, що юридичним особам у вигляді керуючих компаній буде легше розмовляти з монополістами після прийняття нового закону.  Ще в законопроекті прописано поняття "питна вода", і тепер до дому її водоканали повинні постачати згідно з відповідним стандартом.

Що стосується самих тарифів, які будуть платити власники житла за отримані послуги, то їх розмір буде встановлюватися на загальних зборах мешканців, держава не виставляє жодних обмежень щодо їх розміру.

Ще одна нова вимога – страхування відповідальності керуючих. "Інституту керуючих у нас ще немає, він тільки створюється. Логічно, що функцію контролю держава віддає ринку, а саме страховикам. У разі некомпетентності або шахрайства керуючого саме страхові компанії будуть компенсувати жителям збиток, нанесений діями цієї особи", – уточнив аналітик Союзу міст Україна Ярослав Рябушук.

Джерело: finance.ua.

Львів у новинах:

В одному з парків Львова злочинець заховав вибухівку 

У Львові двоє поліцейських погоріли на хабарі у 1,5 тисячі доларів 

У Львові хлопець випав з вікна на 14-му поверсі (фото)