Зростання тарифів і зарплат: що зміниться для львів ян з 1 травня

Зростання тарифів і зарплат: що зміниться для львів'ян з 1 травня

фото з сайту nezhatin.com.ua

Вводяться нові порядки в держслужбі і незначне підвищення мінімальної заробітної плати.

Вже з наступного тижня чиновникам вдвічі підвищують оклади і збільшать додаткову відпустку.

А ось звичайних українців чекає не дуже приємна новина - в черговий раз виростуть тарифи на газ. Правда, весь тягар цього підвищення відчутний восени, коли почнеться наступний опалювальний сезон.


Чиновників оберуть на конкурсах

Отже, з 1 травня в силу вступає новий закон про держслужбу. Він вже змусив похвилюватися багатьох чиновників, які буквально пороги оббивали, щоб до його вступу в силу встигнути влаштуватися на державну службу.

Оскільки нові правила передбачають ту обставину, що чиновників усіх рівнів на роботу прийматимуть за конкурсом. Тепер їх розділять на три групи: А, Б, В, і дев'ять рангів (по три в кожній групі). До групи А увійдуть чиновники вищої ланки (заступники міністрів, керівники Апарату президента, члени ЦВК, уповноважені президента), Б - керівники підрозділів Кабміну, АП, апарату Ради, заступники губернаторів, голови районів. Група В - всі інші.

Вже не будуть держслужбовцями співробітники патронатної служби: прес-секретарі, фотографи, радники. Більш того, щоб стати чиновником, потрібно буде обов'язково відмовитися від політичної діяльності і вийти з партії.

"Тотального звільнення і нового набору на службу не планується. Конкурс передбачений тільки для відкритих вакансій. Але в подальшому проходити його будуть абсолютно всі, включаючи держсекретарів і губернаторів. Система така ж, як була під час виборів директора НАБУ", - каже координатор групи" Реформа держслужби Сергій Сорока.

Змінюється і порядок нарахування зарплат: поступово зменшується частка премій і надбавок, а частка окладів зростає. Через два роки оклад повинен займати до 70% нарахованого, а не 30%, як зараз. Наприклад, міністри будуть одержувати 12 061 грн, їх заступники - 11 200 грн, глава області 10 Ціна: 333 грн, його заступник - 9477 грн, глава району - 8615 грн, його заступник - 7754 грн.


Держслужбовцям додали  днів до відпустки

З 1 травня держслужбовці зможуть претендувати на додаткову відпустку, пропрацювавши на службі п'ять років, а не 10, як зараз. Ми не будемо давати один день за кожний наступний рік, але не більше 15 днів. Ця відпустка нічим не відрізняється від стандартного 30-денного щорічної відпустки, її можна брати цілком або частинами. Таким чином, в сумі чиновники з пристойним стажем роботи зможуть відпочивати 45 днів в році.

При цьому, якщо їх несподівано відкличуть на роботу, то держава компенсує витрати на куплені заздалегідь квитки, оплачений готель або викуплену, але невикористану путівку.


Нові тарифи на газ

З 1 травня знову підвищується ціна на газ для населення, який використовують для приготування їжі і підігріву води. Йдеться про так звану "пільгову ціну" - вартість перших 200 "кубів" для приватних будинків і квартир з автономним опаленням. Вона складе 5,4 грн (зараз 3,6 грн), а ціна на все, що використовували зверху, не змінюється - 7,2 грн. Для квартир, де стоїть тільки газова плита, вартість поки не змінюється.


За борги по комуналці не випускають з країни

"Це підвищення люди відчують взимку, коли почнуть гріти воду", - говорить економіст Олександр Охріменко. Для прикладу: щоб обігріти квартиру або будинок площею 67 "квадратів" в зимовий місяць йде 300 кубометрів газу. В цьому році це коштувало 1480 грн в місяць (200 кубів по 3,6 плюс 100 по 7,2). А в наступному році буде коштувати 1800 грн (200 кубів по 5,4 плюс 100 кубів по 7,2).

"У прийдешній опалювальний період ще будуть діяти двотарифні схеми. Але з квітня наступного року тарифи повинні вирівняти. Пільгової ціни не буде, і весь обсяг спожитого газу коштуватиме однаково. На даний момент це 7,2 грн. Але не факт, що ця цифра буде стабільною. Вона залежить від курсу гривні і вартості нафти і газу на світовому ринку. За моїми прогнозами, після подорожчання нафти газ для українців коштуватиме приблизно 7,7 грн ", - вважає незалежний енергоексперт Валентин Землянський.

За словами прем'єра Володимира Гройсмана, підняти ціну на газ вимагає МВФ. "Є зобов'язання, що тарифи на газ будуть 100% відповідати вартості. Іншого шляху немає ", - говорив він.


Інфляція з'їла індексацію зарплат

З 1 травня зміняться і соцстандарти. Так, мінімальна зарплата зросте з 1378 грн до 1450 грн. Зміниться і прожитковий мінімум - з 1330 грн до 1399 гн. Незначно піднімуться прив'язані до "мінімалки" виплати: "декретні" (з 344,5 до 362,5 грн), допомога сиротам (з 2334 до 2456 грн для дітей до 6 років, і з 2910 до 3062 для дітей старше 6 років).

Олександр Охріменко називає це підвищення швидше іміджевим. "Це дозволило уряду заявити, що вони піднімають соцстандарти. Насправді це смішні гроші. Для бюджетників або пенсіонерів ці 75 грн нічого не дадуть. У рік після двох підвищень вчителі або бібліотекарі будуть отримувати на 150-200 грн більше. Інфляція давним-давно все з'їла. Вже давно назріло питання підняти пенсії хоча б на 1 тис. Або 2 тис. грн. Все інше - лише привід поговорити ", - вважає Охріменко.

Джерело: "Вести"

Львів у новинах:

Львів'янам на замітку: з 1 вересня знову подорожчає електроенергія 

Львів'янину на замітку: перереєструвати авто відтепер можна онлайн

Львів'янину на замітку: за водіння напідпитку водії платитимуть величезні штрафи