Будь в курсі: львів'яни, що відмовились від лічильників, платитимуть за газ дорожче

фото з сайту rivne1.tv

фото з сайту rivne1.tv

Комуналка
14 вересня 2016 09:45

10% клієнтів компанії ПАТ "Львівгаз" офіційно відмовилися від безкоштовного встановлення будинкових приладів обліку. Відповідно до Кодексу ГРМ, прийнятого держрегулятором, з вересня таких споживачів переведуть на граничні норми споживання газу. Це означає, що вже восени місячний платіж за блакитне паливо у тих, хто проігнорував потребу обліку енергоресурсу, зросте приблизно удвічі.

Нацкомісія, яка регулює сферу енергетики та компослуг, зобов’язала ПАТ "Львівгаз" оснастити будинковими приладами понад 1600 багатоквартирних будинків та затвердила відповідні кошти в інвестиційній програмі підприємства. Про це повідомляє прес-служба ПАТ "Львівгаз".

Основним чинником переходу на будинковий облік стало те, що для встановлення відповідних лічильників не потрібно збільшувати тариф на газ. Адже, за розрахунками держрегулятора, вартість будинкових приладів у сім разів дешевша, аніж індивідуальних.

Станом на початок вересня 1900 мешканців з 32 будинків оформили акти з відмовою від будинкових лічильників. Решта – майже 19 000 мешканців з 218 будинків погодилися та встановили загальнобудинкові безкоштовні лічильники. 

"Для таких споживачів держава передбачила застосування граничних норм споживання газу. Тобто, при використанні лише газової плити в місяць на людину буде нараховуватися замість 4,4 м.куб. – 9,8 м.куб; при використанні газової плити та водонагрівача замість 14 м. куб. - 23,6 м. куб" — зазначив голова правління ПАТ "Львівгаз" Юрій Войсович.

Нарахування за майже вдвічі збільшеними нормами, які передбачені в Кодексі газорозподільних мереж, здійснюються на підставі акту, в якому фіксується відмова споживача від встановлення лічильника. Він складається представниками газорозподільного підприємства спільно з представниками державного регулятора НКРЕКП.

Читайте ще новини Львова:

"Львівгаз" зняв відеопро те, як передавати показники 

Львів'янину на замітку: як повідомляти показники 

У "Львівгазі" порадили, що робити, якщо прийшли великі рахунки за газ

 

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах