Львів'янину на замітку: як нараховують кошти за газ, якщо є будинковий лічильник

фото з сайту 4vlada.com

фото з сайту 4vlada.com

Комуналка
28 вересня 2016 09:23

В цьому році у Львівській області вже встановлено понад 250 будинкових лічильників газу, повідомили у прес-службі Львівської ОДА.

На цей час споживачі, які мають встановлену лише газу плиту, оплачують за блакитне паливо згідно з затвердженою урядом “нормою споживання” газу. Вона становить 4,4 м куб на людину в місяць, а за відсутності гарячого водопостачання – 7,1 м. куб. Тобто, якщо у квартирі проживає чотири особи, то їх місячний платіж сягає 120 грн чи 195 грн відповідно.

Після встановлення будинкового лічильника система розрахунку буде виглядати наступним чином: лічильник фіксує обсяг спожитого газу в цілому будинку. Щомісяця дані приладу в автоматичному режимі надходять до газорозподільного підприємства. Загальний обсяг палива розподіляється на кожного зареєстрованого мешканця в будинку. На підставі саме цих обсягів постачальник газу формує рахунки та виставляє їх споживачам. Якщо в будинку є індивідуальні лічильники, то їх показання віднімають від показань будинкового. Відповідно нарахування на індивідуальний лічильник проводитиметься окремо.

Щодо відповідальності за будинковий лічильник, то вона повністю покладається на газорозподільне підприємство. ПАТ “Львівгаз” буде проводити обслуговування приладу, періодичну повірку та зняття його показань. Водночас споживачі чи балансоутримувач будинку зможуть легко перевірити дані будинкового приладу та проконтролювати свої нарахування. Наприклад, під час зняття показань приладу спільно з представниками ПАТ “Львівгаз”, або отримавши в компанії деталізовану роздруківку з даними лічильника, які передаються в автоматизованому режимі.

Водночас, споживачів, які перешкоджатимуть встановленню безкоштовних лічильників та не встановлюють їх своїм коштом, законодавство зобов’язує переводити на граничні норми споживання. Після складання відповідного акту з представниками держрегулятора про відмову від лічильника,  місячне нарахування за газ для таких споживачів збільшиться удвічі. Натомість із 2018 року газорозподільній компанії буде взагалі заборонено транспортувати їм природний газ.

Читайте ще новини Львова:

Львів'яни, які відмовилися встановлювати лічильники платитимуть за газ дорожче .

Стало відомо скільки лічильників води безкоштовно отримають безкоштовно

Працівники "Львівобленерго" встановлювали лічильники що недораховували електрику, 

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах