Львів'янину на замітку: нове у призначенні субсидій

фото з сайту www.kremen.gov.ua

фото з сайту www.kremen.gov.ua

Комуналка
07 червня 2017 10:51

З 1 травня 2017 року набули чинності зміни у призначенні та наданні населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Управління соціального захисту Львівської міської ради інформує про ключові зміни, які варто знати мешканцям.


 Сукупний доход визначається за попередні чотири квартали


Житлова субсидія призначається, виходячи із середньомісячного сукупного доходу осіб за чотири квартали, що передують місяцю, з якого призначається субсидія. Під час розрахунку субсидії на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, враховуються доходи за період з квітня попереднього року по березень поточного року включно.

 


Маєш заборгованість – субсидії не отримаєш


У разі отримання інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг, субсидія на наступний строк не призначається, про що структурний підрозділ з питань соціального захисту населення інформує особу. Якщо протягом двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії на наступний строк громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку – з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору. Зазначений строк може бути продовжений на підставі рішення комісії.

 


На субсидії можна "заробляти"


Передбачено алгоритм монетизації частини зекономлених житлових субсидій. Частина невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення, що в еквіваленті не перевищує вартості (станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт·г електричної енергії (в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення), перераховується на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачується через відділення поштового зв'язку ПАТ "Укрпошта" на підставі списків, які подаються до 1 червня поточного року підприємствами - виробниками/виконавцями послуг з газо-, електропостачання в паперовому та електронному вигляді структурному підрозділу з питань соціального захисту населення, та в яких зазначається сума невикористаної субсидії. Перерахування частини невикористаної субсидії на особовий рахунок одержувача субсидії здійснюється структурним підрозділом з питань соціального захисту населення на підставі особистої заяви одержувача, поданої до 1 вересня поточного року. Структурний підрозділ з питань соціального захисту населення повідомляє одержувачу субсидії про необхідність подання зазначеної заяви.

Відкриття рахунку в банку, як і вибір самої уповноваженої банківської установи, через які проводяться виплати соціальних допомог та пенсій, здійснюється субсидіантом самостійно. На момент подачі заяви рахунок в банку повинен бути уже відкритим.

 


Встановлено межі опалювального періоду


Період опалювального сезону для домогосподарств, які використовують природний газ/електричну енергію для індивідуального опалення,  розраховується з 16 жовтня по 15 квітня.

 


Невикористана субсидія за воду повертається державі


Доповнено перелік ЖКП, які повертають до бюджету невикористану суму субсидії після закінчення опалювального сезону на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидії. Зокрема до переліку включено постачання холодної та гарячої води і водовідведення.


 Перелік доходів, які не включаються до сукупного доходу сім'ї, розширено


Теперь не включається допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування.


Орендарям треба кожного року звертатися за субсидією


Для орендарів житлового приміщення (будинку) субсидія призначається за наявності договору найму (оренди) з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців та до кінця місяця, в якому закінчується строк дії договору найму (оренди). На наступний строк субсидія призначається за особистим зверненням орендаря.

Водночас, мешканець, якому призначено субсидію, зобов'язаний протягом місяця поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про:

зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (орендар – про осіб, які фактично проживають);

зміну соціального статусу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку);

переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;

переліку підприємств - виробників/виконавців житлово-комунальних послуг;

купівлю товарів або оплату послуг протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення), передбачених підпунктом 5 пункту 5 цього Положення (купівля земельної ділянки, квартири (будинку), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв'язку), шляхом подання відповідних документів.

Дивись ще:

Українці, які мають двомісячну заборгованість за комуналку втратять субсидії

Борги за комуналку не позбавлять права на субсидії тих, хто погасив заборгованість

Львів'янину на замітку: споживачам газу перерахують субсидії

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах