Є відповідь, але вона невтішна: що буде, якщо не платити за газ

Є відповідь, але вона невтішна: що буде, якщо не платити за газ. Фото: gaz.if.ua.

Є відповідь, але вона невтішна: що буде, якщо не платити за газ. Фото: gaz.if.ua.

Комуналка
19 лютого 2021 15:09

Стало відомо, що чекає на львів'ян, які не сплачують за газ. Понад 30 тисяч боржників вже отримали досудові попередження, а в судах розглядають більше 1000 справ. Про це повідомили у ТОВ «Львівгаз збут».

Лідери антирейтингу — львів'яни

Як йдеться у повідомленні, з початку опалювального сезону борг мешканців Львівщини за газ стрімко зростає та становить вже 2,56 мільярда гривень. Найбільше боргують за газ львів'яни, а також мешканці Пустомитівського та Стрийського районів.

«44% наших клієнтів мають борг за газ більше 500 гривень. 28 тисяч сімей не сплачують рахунки понад три місяці», - розповів директор ТОВ «Львівгаз збут» Павло Майк. 

Пеню не нараховують, але не платити не можна

Павло Майк зазначив, що з кінця березня 2020 року «Львівгаз збут» не нараховував пеню боржникам, і не  буде цього робити до закінчення карантину. Утім, це не означає, що за послугу можна не платити взагалі.

1000 справ у садах

Минулого року працівники компанії надіслали боржникам 21 тисячу досудових повідомлень. А за півтора місяця цього року розіслали ще 10 тисяч таких попереджень. Понад 1000 справ боржників зараз розглядають в судах.

Ідіть на контакт 

Юристи компанії радять оперативно реагувати на досудове повідомлення та сплачувати борг, бо розгляд справи в суді призведе до додаткових фінансових витрат.

«У компанії з розумінням ставляться до погіршення фінансової ситуації деяких клієнтів в період карантину. Фахівці ТОВ «Львівгаз збут» готові консультувати боржників та розглядати варіанти реструктуризації боргу», - зауважив Павло Майк.

Що буде, якщо не платити за газ

Розглянемо нескладний приклад. Так, львів’янці, яка з 2018 року накопичила 57 тисяч боргу, після суду довелось не лише погасити борг, але й сплатити понад 9 тисяч гривень судових витрат та витрат виконавчого провадження.

Окрім основної суми боргу споживачеві доведеться сплатити судові витрати (від 210 до 2102 гривень), пеню, інфляційні витрати, 3% річних. У разі невиконання судового рішення справа передається до виконавчої служби, тоді можете додати до свого боргу ще 10% виконавчого збору/основної винагороди приватного виконавця. А також - додатково доведеться компенсувати витрати виконавчого провадження - їх вартість нараховує конкретний виконавець, залежно від комплексу проведених заходів.

Як і коли платити за газ 

Нагадуємо, що рахунки за газ треба сплачувати до 25 числа. У період пандемії досить зручно здійснювати оплату за спожитий газ за допомогою онлайн-сервісів, котрі дають змогу безпечно проводити розрахунки, переглядати історію платежів, контролювати зарахування оплати на рахунок (Особистий кабінет на сайті 104.ua, Viber-бот 7104ua, Telegram-бот 7104ua, мобільні додатки 104Mobile та 104Mobile Light).

ТОП РОЗДІЛУ
Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах