Як не стати жертвою чадного газу: корисні лайфхаки

Як не стати жертвою чадного газу: корисні лайфхаки.

Як не стати жертвою чадного газу: корисні лайфхаки. Фото: city-adm.lviv.ua/Роман Балук.

Комуналка
13 лютого 08:11

Коли надворі починає холоднішати, на жаль, у помешканнях частішають випадки отруєння чадним газом. І головна причина - нехтування простими правилами експлуатації газових приладів. Фахівці розповіли про найпоширеніші причини отруєння чадним газом.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Сумна статистика 

З початку 2025 року у Львові трапилося 36 випадків отруєння чадним газом, у яких постраждало 93 особи, з яких 33 дитини.

«Маємо збільшення цього року статистики отруєнь у порівнянні з минулим. Лише в цьому місяці вже сталося 2 випадки отруєння чадним газом, під час яких постраждало 9 людей, зокрема 5 дітей. Причина – недотримання правил поводження з газовими приладами у помешканнях, зокрема непровітрювання приміщень, несправна вентиляція», - розповів заступник керівника управління з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та територіальної оборони Львівської міської ради Михайло Дідик.

Профілактика 

«Кожен рік перед початком опалювального сезону управляючі компанії проводять перевірку та прочистку димових та вентиляційних каналів. До робіт залучають своїх сажотрусів, або ліцензовані організації, які мають відповідні дозволи на проведення таких робіт. Сажотруси проводять перевірку димових і вентиляційних каналів, їх справність і тягу. Після перевірки складається відповідний акт, який скеровують у газорозподільчу організацію. Якщо димові і вентиляційні канали у справному стані, то газова служба надає дозвіл на їх використання в роботі. Якщо ж виявлені несправності, то перевіряюча організація повідомляє власника квартири про несправність і заборону користування газовими приладами до часу ліквідації цих несправностей», - розповідає начальник управління житлового господарства Львівської міської ради Владислав Іванов.

Заходи безпеки

Як наголошує начальник Львівського управління експлуатації газового господарства львівської філії «Газмережі» Павло Сербан, щоб уберегти себе від отруєння чадним газом приміщення, де є газові прилади, необхідно провітрювати, дотримуватися правил експлуатації газового обладнанні і встановити у помешканні сигналізатор загазованості.

«У приміщенні, де відбувається горіння – чи це газом чи дровами, має бути достатній притік свіжого повітря. Притік повітря забезпечується через вікно і через двері. Якщо вікна пластикові, то на них встановлюються спеціальні провітрювачі, щоб повітря цілодобово потрапляло всередину. Щодо дверей, то знизу ж має бути підріз, щоб двері щільно не прилягали до підлоги.

Відпрацьоване повітря - те, що ми дихали, готували їжу та інше, має виходити через вентиляційний канал. А от димовий канал має бути окремий. До нього має бути підключений газовий котел і у ньому має бути достатня тяга, щоб відпрацьований газ через нього виходив напряму в атмосферу.

У жодному випадку у вентиляційних каналах не повинно бути встановлено електровитяжок - адже вони створюють зворотну тягу і тоді відпрацьовані гази з котла, вертаються знову у приміщення і стається біда – отруєння чадним газом. Це найпоширеніше порушення.

Як працює сигналізатор загазованості

Що важливо! Щоб себе убезпечити від отруєння чадним газом, у приміщенні необхідно встановити сигналізатор загазованості, які на ринку коштують кілька сотень гривень Адже чадний газ - це прозорий газ, без кольору, запаху і смаку. Його наявність можна діагностувати лише сигналізатором, який дає звуковий і світловий сигнал. Коли людина чує і бачить, що є небезпека, то необхідно відкрити вікна-двері, щоб був притік повітря, і повідомити «104». Приїдуть фахівці і з’ясують причину появи чадного газу», - пояснює Павло Сербан.

Симптоми отруєння чадним газом

Симптомами отруєння чадним газом є виражений інтенсивний головний біль, загальна слабкість і сонливість, можуть бути запаморочення і блювота. Якщо виникають такі симптоми, необхідно вимкнути всі прилади горіння і вийти на вулицю, викликати швидку допомогу і газову аварійну службу.

Корисні телефони

Газ вибухонебезпечний, і найменше порушення правил може призвести до трагедії – вибуху, пожежі, отруєння та руйнування. Під час усіх нещасних випадків, пов'язаних із використанням газу (вибух, пожежа, отруєння), слід зателефонувати в одну з міських служб: швидку допомогу – 103, пожежну – 101, газову – 104, поліцію – 102. Будь-яка з цих служб повідомить решту і вони прибудуть на місце події.



Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.

ТОП РОЗДІЛУ
Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах