200 чоловік прийшли під вікна Львівської облдержадміністрації. Хворі, яким потрібен гемодіаліз, тримали в руках плакати "Гемодіаліз або смерть", "Ми хочемо жити", "Обов’язок держави – захищати життя людини".
Людей на вулицю вигнала гостра життєва необхідність - відсутність розхідних матеріалів для очищення крові, без яких для них нема життя.
Таких матеріалів не вистачає чотирьом сотням людей, які мешкають у Львівській області.
- Ці обставини і змусили хворих вийти на вулицю, - розповіла президент асоціації "Життя" Ірина Куцьо. – Влада не може закупити необхідні матеріали для проведення гемодіалізу, а це означає для нас – смерть. А серед нас 70% молодих людей, яким ще не має і 30 років.
Ірина Куцьо розповіла також, що через відсутність витратних матеріалів всіх пацієнтів переведено на дві процедури гемодіалізу на тиждень, замість трьох. Завдяки цьому всі пацієнти зможуть лікуватися до 15 січня.
-Це краще, - розповідає пані Ірина, - ніж взагалі не ходити до лікарні. Але з іншого боку – це те саме, що дихати через раз.
Головний лікар обласної клінічної лікарні Михайло Гичка пояснив, чому виникла така ситуація. Виявляється, Антимонопольний комітет не дозволив працювати з компанією, яка виграла тендер на закупівлю витратних матеріалів. В результаті на це рішення антимонопольного комітету Михайло Гичка подав до суду, бо "люди мають жити":
-Якби торги були проведені без перешкод і своєчасно, проблем з витратними матеріалами в кінці року не було б. З 29 грудня після проведених з компанією переговорів, пацієнти знову повернуться до звичних трьох процедур на тиждень з гемодіалізу.
Під час протесту до людей вийшли чиновники і запевнили, що візьмуть це питання під свій власний контроль.
- Питання буде вирішено в січні наступного року, - запевнив голова департаменту охорони здоров’я ЛОДА Богдан Чечотка, - адже на 5 число запланували наступний тендер.
Проте пікетувальники дуже мало вірять в те, що їхні нагальні потреби будуть вирішені одразу з самого початку року.
ГОЛОВНЕ ЗА ДЕНЬ:
У Львові кожні вихідні готуватимуть 350 літрів глінтвейну
На Львівщині масово відмовляються від новорічних вечірок
Перелік вулиць Львова, які відремонтують наступного року