З 1 квітня почали діяти три закони про тимчасове обмеження пенсій

фото з сайту yaplakal.com

фото з сайту yaplakal.com

Суспільство
01 квiтня 2015 12:33

В Україні  1 квітня 2015 р. набирають чинності три закони про тимчасове обмеження пенсій працюючим пенсіонерам, нагадує РБК-Україна.

Так, набирає чинності закон № 213-VIII "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо пенсійного забезпечення".


Кому виплачуватимуть обмежені пенсії


Даний закон передбачає обмеження пенсій працюючим народним депутатам, держслужбовцям, суддям і прокурорам. Разом з тим цей закон скасовує обмеження максимального місячного розміру заробітної плати депутатів, членів Кабінету міністрів України, прокурорів, працівників державних органів, працівників Національного банку України та суддівської влади.


Жінкам підвищать пенсійний вік


Також закон передбачає поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок, а також підвищення на 5 років страхового, а за окремими професіями та спеціального стажу для осіб, які мають право на пенсії за роботу в шкідливих і особливо шкідливих умовах праці та на пенсію за вислугу років.


 Кому пенсію  не будуть виплачувати


Особам в період роботи на посадах, які дають право на призначення спеціальних пенсій (народні депутати, державні службовці та прирівняні до них особи, судді, прокурори та інші), пенсії, призначені у відповідності з чинним законодавством України, не виплачувати.


Закон також передбачає:


- для обчислення пенсії застосовувати середню заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2012, 2013, 2014 роках;

- пенсії працюючим пенсіонерам виплачувати в розмірі 85%, але не менше розміру прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність.


Кого обмеження не стосуватимуться


При цьому обмеження щодо виплати пенсій не будуть застосовуватися до осіб, які займають посади державних службовців у Міністерстві оборони, Збройних силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах, які безпосередньо виконують функції щодо забезпечення обороноздатності держави, і пенсії яким призначені відповідно до закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Також обмеження на виплату пенсій не торкнеться осіб, які брали участь в антитерористичній операції і мають статус учасника бойових дій, або які стали інвалідами, у разі, коли такі особи після повернення з АТО будуть працювати на зазначених посадах.


Скасовується виплата пенсій працюючим чиновникам митної і податкової служб


Також сьогодні набувають чинності закони № 214-VIII і 215-VIII про внесення змін до Митного і Податкового кодексів відповідно. Ці закони скасовують виплату пенсій працюючим чиновникам митної і податкової служб.

Так, закони скасовують виплату пенсій посадовим особам контролюючих органів і органів доходів і зборів у період роботи в таких органах, а також позбавляють одноразової допомоги в розмірі десятирічної заробітної плати у разі загибелі цього чиновника і в розмірі п`ятирічної заробітної плати у разі заподіяння даній посадовій особі тяжких тілесних ушкоджень під час виконання службових обов`язків.

Всі три закони діють до 2016 р.

Нагадаємо, народні депутати підтримали ці закони 2 березня 2015 р. Президент України Петро Порошенко підписав документи 10 березня.

ЧИТАЙТЕ ЩЕ:

Как в Украине подорожает коммуналка с сегодняшнего дня 

У Львові діє соціальний проект "Львів – місто щасливих дітей" 

Украинцам выдадут паспорта в форме карточек 

Завтра у Львові стартує енергоощадна театралізована виставка 

ТОП РОЗДІЛУ
Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах