Етно-люди Південної України: кам'яні вишиванки та новаторська косметика.
Етно-люди Південної України: кам'яні вишиванки та новаторська косметика
Суспільство
10 вересня 2020 16:35
Етно-люди Південної України: кам'яні вишиванки та новаторська косметика.

Якщо ви не живете біля моря або в Південній частині країни, навряд чи ви думаєте про ці місцевості в інші пори року, крім як влітку. Найчастіше, більшість людей згадують про існування цих регіонів, коли настає пора планувати відпустку, а особливо актуально це було в 2020 році. Проте, люди, які проживають в Херсонській, Одеській, Запорізькій та Миколаївській областях, здатні дивувати своєю творчістю протягом всього року.

Спільно з ТМ Lipton та новою трав’яною лінійкою чаю Natura Botanica сайт Vgorode розповідає про Етно-Людей з усіх регіонів нашої країни. Минулого разу ми розказали про тих, хто продовжує розвивати традиції предків в Західній Україні. Цього разу поговоримо про жителів Півдня, які створюють не менш приголомшливі речі, зберігають, модернізують і передають народний досвід майбутнім поколінням.

З огляду на географічну наближеність жителів Південної України до річки і моря споконвіку місцеві активно займалися рибним промислом. Крім цього, за рахунок сонця в цьому регіоні особливо активно поширилося вирощування фруктів та овочів, тому і до цих пір в столицю відправляються баржі з Херсонськими кавунами. А по п'ятницях вся країна проводить вечори за келихом сухого або ігристого з Одеської області. Проте це далеко не всі промисли, що передались нинішнім жителям Півдня від пращурів.

Кам’яні вишиванки Нової Каховки

Унікальне архітектурне рішення, характерне для жителів містечка Нова Каховка на Херсонщині, з'явилося тут на початку 50-х років минулого століття. Один відомий український художник приїхав в місто, якраз після того, як його побудували. Його зустрів пейзаж з однотипних будиночків, побудованих на швидку руку. Творець вирішив прикрасити зовнішній вигляд міста і створив 80 орнаментальних панно на поверхні будинків. Ці витвори у свій час були розкритиковані радянськими властями за явний національний слід.

Через понад 60 років ці творіння перебувають під охороною і активно реставруються місцевими жителями. Новокаховці створили Товариство охорони культурної спадщини і ретельно стежать за зовнішнім виглядом цих творінь, а також борються за те, щоб вони були зареєстровані, як історична пам'ятка.

Етно-люди Південної України: кам'яні вишиванки та новаторська косметика

Зелені хутори Таврії

У стародавні часи, коли міста були великою рідкістю, а села вважалися центром народного життя, більшість людей жили в ще менших селищах. І називалася така місцевість хутори. Кожен хутір складався з одного-двох будинків, садиби, городу та льоху. Люди, які жили в ньому, зналися на тому чи іншому виді діяльності, завдяки якому потім заробляли гроші на сільському ярмарку.

У наші дні зануритися в атмосферу минулих років і відчути колорит життя на хуторі, можна побувавши на хуторах Таврії. Це територія, яку відтворили місцеві жителі. На ній розташовані будівлі, оформлені в стилі українського сільського будинку, а в кожному з них гостей навчають того чи іншого виду ремесла. Так, на екскурсіях можна навчитися вишивати, робити ляльки-мотанки, дізнатися про техніку українського рушника, миловаріння, гончарство й багато-багато іншого.

Етно-люди Південної України: кам'яні вишиванки та новаторська косметика

Натуральна косметика з Одеси

З давніх-давен люди тягнулися до краси і знаходили в ній не тільки натхнення, але і джерело здоров'я для організму. Жінки в усі часи прагнули прикрашати себе, використовуючи натуральну сировину. Часи змінилися, тепер нам доступні найсучасніші косметологічні процедури. Але ми все одно найбільше продовжуємо цінувати саме те, що в первозданному вигляді дала нам природа.

У сонячній і морської Одеській області місцеві жителі щосили трудяться над створенням сучасних косметичних засобів. Так, наприклад, місцевий бренд створює натуральні гідролати. Це природні тоніки для обличчя з тутешніх інгредієнтів. Також бренд займається виробництвом убтанів - сухої суміші із дрібно перемелених пелюсток троянд, вівсяної пудри і сухої глини. Убтан можна використовувати, як в якості скрабів для обличчя, так і для того, щоб робити зволожуючі маски, змішуючи їх з гідролатами.

Між іншим, троянда має не тільки приємний аромат, але також тонізуючий і омолоджуючий ефект, якщо додавати її пелюстки у чай. Троянда входить у склад нового трав’яного чаю Natura Botanica.

Етно-люди Південної України: кам'яні вишиванки та новаторська косметика

Гончарство та кераміка в Одесі

Для того, щоб удома з'явилися предмети побуту, в нинішні часи багато чого не потрібно - достатньо вирушити в найближчий продовольчий і вибрати, що завгодно душі. Проте, щось досі заворожує людей в гончарному мистецтві. Можливість створити щось матеріальне і корисне своїми руками, допомагає людям відновити душевний баланс і знайти гармонію з самим собою.

Це вчасно зрозуміли і вирішили розвивати жителі Одеси. Команда ідейних творців вирішила створити арт-простір, де кожен охочий може навчитися гончарної справи та кераміки. І дивлячись на успіхи колективу, гончарство продовжує бути чи не найулюбленішим древнім ремеслом сучасних людей.

Етно-люди Південної України: кам'яні вишиванки та новаторська косметика

Сиродавлені олії у Запорожжі

Насолоджуватися благами цивілізації - це нудно, вважає велика кількість людей і повертається до продуктів, що виготовляються традиційними і навіть застарілими методами. Наприклад, чому б не заправити салат сиродавленою олією соняшника, а не його виробничим аналогом в прозорій пляшці?

А чому б і не приготувати цю саму сиродавлену олію, та не тільки з соняшнику, але ще і з льону, мигдалю, гарбузового насіння і навіть абрикосових кісточок? Так подумали творці бренду сиродавленої олії  із Запоріжжя і стали особисто давити олію з насіння різних культур. Виготовляються олії за допомогою дубового пресу, який вичавлює все найкорисніше і смачне з дарів природи.

Етно-люди Південної України: кам'яні вишиванки та новаторська косметика

Спільно з ТМ Lipton сайт Vgorode продовжує розповідати про Етно-людей з усіх регіонів України, які відроджують і підтримують традиції наших предків. У наступних матеріалах ми розповімо ще більше про тих, хто допомагає оживляти минуле на Сході і у Центральній частині України.

Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах