У музеї Франка створили цифрову колекцію з 300 книг письменника

У музеї Франка створили цифрову колекцію з 300 книг письменника.

У музеї Франка створили цифрову колекцію з 300 книг письменника. фото: chytomo.com

Суспільство
01 листопада 13:34

У Львові завершено важливий проєкт з оцифрування літературної спадщини Івана Франка. Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка представив цифрову колекцію, що включає 300 прижиттєвих видань письменника. Додатково 30 з цих книжок пройшли процес реставрації.

У музеї Франка створили цифрову колекцію з 300 книг письменника.У музеї Франка створили цифрову колекцію з 300 книг письменника. фото: chytomo.com

У музеї Франка створили цифрову колекцію з 300 книг письменника.У музеї Франка створили цифрову колекцію з 300 книг письменника. фото: chytomo.com

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Усі оцифровані твори доступні на вебсайті музею, що дозволяє шанувальникам літератури насолоджуватися спадщиною Франка з будь-якого місця.

Проєкт «Весь Франко: читай, слухай, дивись» передбачає реставрацію 30 книг, які були видані за життя автора. Ці твори зберігаються в фондах «Дому Франка» та Інституту франкознавства Львівського національного університету ім. Івана Франка.

Загалом оцифрували більше 300 видань із музейної та інститутської колекцій, а також з фондів двох львівських бібліотек — Наукової бібліотеки ЛНУ та Львівської національної наукової бібліотеки України ім. Василя Стефаника.

Усі оцифровані матеріали доступні для перегляду, дослідження, читання та завантаження. Серед них не лише оригінальні твори Франка, а також його переклади, наукові та публіцистичні праці, а також збірки поезії та прози, де Франко виступав як редактор, упорядник або автор коментарів.

Переглянути цифрову колекцію можна за посиланням.

Нагадаємо, що Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України також зберігає понад 500 фондів українських літературних діячів.

Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах