На Львівщині знайшли величезне поховання вояків УПА

Фото з сайту www.szona.org

Фото з сайту www.szona.org

Події
13 травня 2015 14:57

В урочищі "Альтана" на Сколівщині виявлено близько 30 людських останків. За інформацією комунального підприємства "Доля" Львівської облради, більшість належить воякам УПА.

Дослідники зняли верхній шар землі у восьми місцях і в ямах виявили два тризуби, один на кашкеті, залишки військової форми упівців, також німецької і радянської уніформи, ґудзики.

"Навіть виявили форму німецького морського вояка, прострілений кулею годинник. Нам про людські кістки на цій території повідомили місцеві активісти. Як виявилось, кілька тижнів тому, чорні археологи розкопали місце і, вочевидь, забрали якісь предмети, а половину людських кісток кинули збоку. Їх і побачили селяни. Також у похованнях ми знайшли радянські монети 1946 року", – розповів керівник пошукового підприємства "Доля" Святослав Шеремета.

Місцеві мешканці ще на початку 90-х розповідали про те, що урочище "Альтана" було місцем поховання у період руху опору, із другої половини 40-х років і до 1952-го.

У районі дуже активно працював відділ НКВС, який нищив повстанців. Енкаведисти після бою звозили тіла упівців на упізнання, потім арештовували і допитували рідних загиблих. Тож на місці виявленого поховання можуть бути також тіла і закатованих вояків УПА та їхніх близьких, – вважають дослідники. Як стверджували старожили, людей вивозили на фірах в урочище й там скидали у потік, а не закопували. Але, як виявилось, тіла таки скидали в ями.

Дослідники припускають, що виявлять ще десятки людських останків. Зараз розпочали проводити їх ексгумацію. Скільки саме людей спочиває в урочищі "Альтана", невідомо. На меморіальній таблиці, встановленій кілька років тому в урочищі, викарбовані імена 200 людей, передає Радіо Свобода.

Львів у новинах:

Безкоштовний Львів: як насолодитись містом за 0 гривень 

Якою буде погода у Львові до кінця робочого тижня 

Важно знать: какие законы приняла вчера Верховная Рада 

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах