Батьки Кузьми Скрябіна обурені діями міської влади (оновлено)

Батьки Кузьми Скрябіна обурені діями міської влади (оновлено)

фото Анни Мищишин

У понеділок, 20 липня, батьки покійного лідера гурту "Скрябін" Андрія Кузьменка, Ольга Михайлівна та Віктор Кузьмич, висловили обурення діями міської влади щодо вшанування пам’яті їхнього сина.  Про це інформує  газета "Високий замок"

Напружена ситуація виникла через найменування скверу на честь Кузьми Скрябіна. Визначене місце змінювалось виконавчим комітетом ЛМР 4 рази. Батьки написали звернення на ім’я міського голови Андрія Садового, в якому відмовились від будь-яких заходів щодо вшанування ім’я Андрія Кузьменка.

За словами батьків музиканта, міська влада запропонувала місце, де зараз стоїть пам’ятник комуністичному діячу Степану Тудору (площа Євгена Маланюка). Зносити постамент відмовились, тож локацію змінили. "Сказали, що назвуть ім’ям нашого сина якийсь сквер поблизу Високого замку, потім запропонували площу Гасина (біля бібліотеки Стефаника, на перетині вулиць Коперника і Стефаника), – розповідає Ольга Кузьменко. – Минулого тижня на засідання виконкому ЛМР це рішення теж не було проголосовано. Ми більше не можемо терпіти цього знущання над пам’яттю про нашого сина. Це ж не була наше прохання, перейменувати сквер запропонували чиновники. Що тепер нам, просити когось? Андрійко сказав би: "Мамцю, не принижуйся". Тому ми написали цю заяву на ім’я міського голови".

Apd: Пізніше стало відомо, що після розмови з головним архітектором Львова Юліаном Чаплінським батьки Андрія Кузьменка відкликали свою заяву про відмову від будь-яких заходів щодо вшанування пам’яті свого сина у громадському просторі Львова. Про це інформує zaxid.net .

Батьки покійного лідера гурту "Скрябін" Андрія Кузьменка відкликали свою заяву про відмову від будь-яких заходів щодо вшанування пам’яті свого сина у громадському просторі Львова.

"Я зустрівся з батьками Андрія Кузьменка у вівторок, після того як, у ЗМІ з’явилася інформація про їхню заяву, – розповів ZAXID.NET головний архітектор Львова Юліан Чаплінський. – Я переконав їх, що мерія не затягує процесу підготовки до конкурсу із вшанування пам’яті Андрія".

За словами Чаплінського, батьки Кузьменка емоційно відреагували на рішення виконкому про доопрацювання проекту конкурсу, ухвалене минулого тижня, сприйнявши його за зумисне зволікання. "Однак це необхідна умова для проведення успішного конкурсу, – каже Чаплінський. – Доопрацьоване рішення буде винесене на голосування виконкому ЛМР у п’ятницю, 24 липня, і буде підтримане".

Мова йде про облаштування площі Гасина на розі вулиць Коперніка і Стефаника. За словами Чаплінського, площу перейменовувати не будуть, але там буде облаштований громадський простір із елементами вшанування пам’яті лідера "Скрябіна" на розі вулиць Коперніка і Стефаника.

Слова Чаплінського ZAXID.NET підтвердила Ольга Кузьменко, мати співака.

"Так, конфлікт вичерпано. Чаплінський пояснив нам процедуру ухвалення рішення. Він особисто займається цим проектом і я йому довіряю – якщо він щось обіцяє, то зробить", – сказала Ольга Кузьменко.

Нагадаємо, 2 лютого під час ДТП загинув Андрій Кузьменко, лідер гурту "Скрябін". Позашляховик, за кермом якого був Кузьма, зіткнувся з вантажівкою на Дніпропетровщині. Поховали співака на Брюховицькому кладовищі поблизу Львова. 4 лютого Львів прощався зі Скрябіним всю ніч.

В Інтернеті з'явилося останнє відео Кузьми Скрябіна

На стінах Веринської церкви на Львівщині зобразили Кузьму