У Верховній раді зареєстровано законопроект щодо вдосконалення правового регулювання забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків, інформує Львівський портал.
За словами авторів, новий узгоджений законопроект дає можливість передати гуртожитки у власність територіальних громад, а самі мешканці матимуть змогу приватизувати своє житло.
"Разом з мешканцями гуртожитків ми працювали над цим законопроектом з 2012 року. Дуже активними були мешканці гуртожитків від Львівського автобусного заводу, а це майже тисяча людей, які постійно жили як на пороховій діжці. Їхні гуртожитки передали у власність приватному товариству, передали разом з людьми. Мешканці не мають права власності на житло, в якому проживають по 10 і більше років, і весь час живуть під загрозою виселення. Таких людей, які проживають в гуртожитках колишніх державних підприємств, дуже багато по всій Україні.
В новому законопроекті на 90% враховані пропозиції із законопроектів нардепів минулого скликання. Сподіваюсь, хоч цей парламент проявить волю і проголосує за ці зміни, які дозволять тисячам сімей стати законними власниками своїх помешкань", – розповів нардеп Ігор Васюник.
Зокрема, новий законопроект № 1076 про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо уточнення сфери застосування та удосконалення окремих положень передачі гуртожитків у власність територіальних громад і забезпечення реалізації житлових прав законними мешканцями гуртожитків) передбачає такі можливості для мешканців гуртожитків:
Нагадаємо, проблема мешканців гуртожитків колишніх державних підприємств полягає, в першу чергу, в недостатньому захисті їхніх прав. Свого часу, працюючи на держпідприємствах, люди отримували кімнати або ліжко-місце в гуртожитках. Після банкрутства або приватизації державних підприємств/заводів, гуртожитки залишились без належного обслуговування: і підприємства вже немає, і місту вони не належать.
На сьогодні є відомчі гуртожитки, які дуже важко, але потроху передають на баланс органам місцевого самоврядування. Мешканці таких гуртожитків отримують право на нормальне та безперебійне обслуговування комунальними підприємствами, право приватизувати своє житло. І є гуртожитки, які після приватизації/ корпоратизації державних підприємств увійшли до статутних капіталів господарських товариств. Через недосконалість українського законодавства такі гуртожитки приватизували по суті разом із людьми. А згодом гуртожитки передали до статутних капіталів інших юридичних осіб, або відчужили іншим способом. До прикладу, так відбулось з трьома гуртожитками Львівського автобусного заводу (вул. Кульпарківська/139, Володимира Великого/16 та Наукова/16). Мешканці таких гуртожитків, на відміну від інших, не захищені законодавством: вони не можуть приватизувати своє житло, не можуть прописати своїх дітей, власник їх може викинути на вулицю в будь-який момент, продати їхнє житло.
Львів у новинах:
Топ-10 найкрасивіших храмів Львова
Мобилизация в Украине: кого теперь не будут призывать
Сьогодні у Львові стартує фестиваль "Вітер На-Дії"