Пам'ятка львів'янина: 10 порад, як пережити спеку у місті

Новина - Події - Пам'ятка львів'янина: 10 порад, як пережити спеку у місті

Новина - Події - Пам'ятка львів'янина: 10 порад, як пережити спеку у місті

Події
13 серпня 2015 11:23

У найближчі дні на території Львівської  області залишатиметься спекотна погода.

За такої погоди людина може зазнати сонячного або теплового удару. Задля уникнення такої небезпеки мешканців Львівської області закликають обмежити перебування на сонці з 12:00 до 16:00 год. З відповідним зверненням до мешканців Львова та області звернулися у департаменті з питань цивільного захисту ЛОДА.

"Першими ознаками сонячного або теплового удару є слабкість, відчуття втоми, головний біль та запаморочення. Температура тіла може піднятися до 39-40 градусів. Можуть виникати судоми і непритомність. Тому вкрай важливо надати потерпілому першу допомогу. Насамперед необхідно транспортувати його у прохолодне приміщення, покласти на спину, трохи підняти ноги, зняти одяг і відкрити всі вікна у приміщенні. Потрібно дати потерпілому випити мінеральної або чистої води", – йдеться у повідомленні.

У  випадку, коли виникає підозра, що потерпілий втрачає свідомість, слід дати йому вдихнути нашатирю або натерти скроні спиртом. 

"Задля уникнення ускладнень рекомендовано вживати якнайбільше рідини, аби запобігти зневодненню організму, уникати вживання газованих, солодких та алкогольних напоїв, а також обмежити фізичні навантаження, особливо на сонці та в години найбільшої спеки. Також рекомендовано носити головні убори та уникати тісного одягу, частіше приймати душ та промивати ніс і горло", – розповів в.о. директора департаменту з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації Віктор Борисенко.

 VG Львів підготував корисні поради  львів'янам, як легше перенести спеку.

Правильний одяг

Якщо носити в спеку синтетичні речі, то можна легко отримати тепловий удар або  шкірні хвороби. Одяг повинен бути з натуральних тканин, зручний, світлих відтінків. Обов'язковим елементом гардеробу влітку є легкий головний убір.

Що краще пити у спеку

Через високу температуру повітря ми потребуємо постійного відновлення рідини з солями і мікроелементами, що втрачається з потом.Рекомендовано пити не менше 2,5-3 л рідини на день. Це може бути будь-яка рідина з температурою 18-20 градусів. Вживати її бажано кожні 40-50 хвилин по 100-200 мл. Це може бути вода, компоти, чай, свіжі соки та морси тощо.

Проте і тут є свої "підводні камені". Людям із захворюваннями серцево-судинної системи, порушеннями обміну речовин, захворюваннями нирок кількість рідини в спеку потрібно зменшувати до одного літра на добу, це враховуючи воду, перші страви, а також овочі та фрукти.

Відмовтеся від алкоголю та кави - це зайве навантаження на судини в спеку. Лимонад теж не кращий спосіб втамувати спрагу, тому що в ньому багато цукру і він підвищує тиск. 

Постіль "з льодом"

Якщо спека не дає заснути, за пару годин до сну складіть постільну білизну в поліетиленовий пакет і покладіть в холодильник. З часом ліжко нагріється, але заснути буде простіше. Головне - не перестаратися і не заморозити білизну в "камінь". По-перше, ви не зможете її нормально постелити і, додатково, прокинетеся з нежиттю.

Якщо немає кондиціонера

Якщо немає кондиціонера, можна зволожувати повітря в приміщенні за допомогою пульверизатора. Можна завісити вікна та двері вологою тканиною. А краще за все користуватися вентилятором, поставивши перед ним пляшки із замороженою водою.

Кімнатне затемнення

Закрийте всі штори і жалюзі. Потрапляючи в приміщення, сонячне світло піднімає температуру на 3-10 градусів.Можна наклеїти на шибки солнцезахисну дзеркальну плівку. Якісна плівка затримує ультрафіолет майже на 99 відсотків, а інфрачервоне випромінювання - на 40-80 відсотків. 

Холодні зап'ястя

Охолодіть зап'ястя, потримавши їх у холодній воді не менше 10 секунд. Це знизить температуру тіла мінімум на годину. 

Ставимо "економки"

Якщо хочете дізнатися, скільки тепла генерує одна звичайна лампочка, то просто спробуйте взяти її в руку. Щоб позбутися від цих джерел тепла в своїй квартирі, вимикайте непотрібний вам світло, а краще переходите на сучасні енергозберігаючі джерела освітлення, які  випромінюють тепла в рази менше

"Правильний" душ

Приймаючи душ, намагайтеся не користуватися миючими засобами: вони сушать шкіру. Потрібно звести до мінімуму використання декоративної косметики, особливо тонального крему і пудри. Вони забивають пори, і як результат - запалення шкіри, вугровий висип. Також трапляються випадки індивідуальних алергічних реакцій на декоративну косметику у спеку, яка при взаємодії з сонцем виділяє токсичні речовини.

Відкрийте всі вікна на ніч

Увечері температура зазвичай дещо знижується, а в деяких місцях різниця між максимальною і мінімальною температурами може досягати десятка градусів. Не втрачайте можливість скористатися цим і спробуйте накопичити нічної прохолоди на всю першу половину дня. Для цього відкрийте всі вікна в будинку з настанням вечора, можете навіть влаштувати своєрідну аеродинамічну трубу за допомогою протягу. Тільки обов'язково закрийте все до сходу сонця, поки температура не почала підніматися.

Їмо правильно

Не їжте солодкі та гострі страви. Вони посилюють потовиділення. Корисні - багаті клітковиною і білком страви.Їжа має бути легкою, "літньою". Потрібно утриматись від смаженої, жирної, гострої і солоної їжі. Порції - невеликі, а від приготування їжі про запас варто відмовитись, аби потім не лікуватися від харчового отруєння.

Снідати краще раніше - о 6-7 ранку, обідати - до настання полуденної спеки - об 11 ранку, а вечеряти - о шостій вечора . Ті, хто не може заснути на порожній шлунок, можуть собі не відмовляти у невеликому перекусі за кілька годин до сну. Для цього найкраще підійдуть кисломолочні продукти з низьким вмістом жиру.

Дієтологи рекомендують у спекотну погоду вживати холодні рідкі страви - окрошку, гаспаччо тощо, адже потреба в енергії в жарку погоду знижується приблизно на 5% і нашому організму влітку потрібна менш калорійна їжа.

Де освіжитись на Львівщині: ТОП-7 озер

Де відпочити біля води: ТОП найпопулярніших озер та пляжів навколо Львова

Де поплавати у Львові: огляд басейнів міста

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах