Львів'янину на замітку: як тепер будемо платити за тепло

фото з сайту protatarstan.ru

фото з сайту protatarstan.ru

Події
22 грудня 2015 10:08

Порядок нарахування (визначення) плати за послуги з централізованого опалення – у разі відсутності у помешканні та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку тепла – наразі змінений.

Відповідну постанову Кабінету міністрів України від 30 жовтня 2015 року "Про запровадження перерахунку вартості послуги з централізованого опалення залежно від температури зовнішнього повітря" опубліковано на сайті уряду.

Як пояснили у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, новоприйняті зміни передбачають механізм нарахування споживачам (у яких відсутні прилади обліку теплової енергії) щомісячної плати за послуги з централізованого опалення, що враховує відхилення фактичної температури зовнішнього повітря та тривалості опалювального сезону від нормативних показників, які взято до розрахунків тарифів на послуги з централізованого опалення.

Такий механізм дозволить уникнути перерахувань розміру плати в кінці опалювального сезону, адже споживачі сплачуватимуть кожного місяця за фактично спожиті послуги.

При цьому, якщо підприємство не забезпечить належного надання та відповідної якості послуг, окремо здійснюватиметься перерахунок плати за послуги з централізованого опалення відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2010 року № 151.

Укрінформ нагадує, що минулого тижня постійний представник МВФ в Україні Жером Ваше передав листа віце-прем'єр-міністрові – міністрові регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадієві Зубку, в якому зазначалося, що Міжнародний валютний фонд не заперечує проти рішення Кабміну зобов'язати тепловиків нараховувати щомісячну плату за використання централізованого опалення із врахуванням змін температурного режиму.

Відповідну постанову Кабмін ухвалив ще у жовтні. Цим документом уряд змусив тепловиків використовувати енергоносії ефективніше, нараховуючи щомісячну плату за використання централізованого опалення із врахуванням змін температурного режиму. Проте до сьогодні постанова так і не була оприлюднена, а отже не могла застосовуватися.

Львів у новинах:

Нові дороги, сквери, велодоріжки: як змінився Львів у 2015 році (фото)

У Львові відкрили великий тренажерний майданчик під відкритим небом (фоторепортаж)

Як пройшла перша поїздка різдвяним ретро-поїздом у Львові (фоторепортаж)

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах