Які квартири Львові обклали податком на нерухомість

Новина - Події - Які квартири Львові обклали податком на нерухомість

Новина - Події - Які квартири Львові обклали податком на нерухомість

Події
14 сiчня 2016 14:02

У Львові затвердили ставки податку на нерухомість. Депутати Львівської міської ради внесли 14 січня зміни до ухвали про податок на нерухоме майно, якими передбачено зниження порогу оподаткування житла. Якщо раніше цей податок сплачували власники квартир площею понад 80 м2, то тепер платитимуть і власники житла площею понад 60 м2.

Згідно з ухвалою ЛМР, податок на нерухомість сплачуватимуть львів’яни, які мають у власності квартиру понад 60 м2, чи будинок площею понад 120 м2. Якщо у власності є кілька квартир, то їх площа сумується. Якщо у власності є і квартира, і будинок, то їх площа додається і податок нараховують на площу понад 180 м2.

"Ящо минулого року цей податок сплачували власники квартир площею понад 80 квадратних метрів, то цьогоріч поріг оподаткування знижено. Водночас ставка податку залишилась незмінною – для житлових квартир це 0,5% мінімальної зарплати, що становить 6,89 за 1 м2 за рік", – пояснила депутат Львівської міськради від "Самопомочі" Вікторія Довжик.

До прикладу, власник квартири площею 80 м2 має сплатити за "зайвих" 20 м2 137,8 грн. податку. Ставка податку для власників будинку - 1% від мінімальної заробітної плати, тобто 13,78 грн за 1 м2.

Ці зміни вступають в силу з 2016 року, однак фізично сплатити податок треба буде наступного 2017 року. Тобто до 1 липня 2017 року львів'янам, які мають "зайві" метри, мають надіслати повідомлення-рішення про нарахування податку за 2016 рік. Впродовж 60 днів після отримання листа податок потрібно сплатити. 

Щодо стосується юридичних осіб, яким належить житлова нерухомість у Львові, то їм доведеться сплачувати у чотири рази вищий –  ставка оподаткування становить 2% мінімальної зарплати, як і у 2015 році.

За словами Вікторії Довжик, цю ухвалу міська рада прийняла на виконання чинного законодавства.

"Минулого року за рахунок податку на нерухомість міський бюжет поповнився на 21,5 млн грн. Левову частку цих коштів склав податок на нежитлову нерухомість. Близько 2 млн  грн. надійшло від сплати податку фізичними особами за житлову нерухомість. Цьогоріч ми очікуємо збільшення надходжень", – повідомила Вікторія Довжик.

Згідно з чинним законодавством, від сплати податку на нерухомість звільнено зокрема гуртожитки, дитячі будинки, житло, яке належить дітям-сиротам, сім’ям учасників АТО, повідомляє zaxid.net.

Львів у новинах:

У Львові більше 1000 власників авто сплачуватимуть податок

Львів'янин облаштував підпільну друкарню на території лікарні (фото)

Опубліковано рейтинг міст з найбільшою кількістю ДТП: на якому місці Львів

 

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах