Львівська прикордонниця вела антиукраїнські сторінки у соцмережах (фото, відео)

Львівська прикордонниця вела антиукраїнські сторінки у соцмережах (фото, відео)

Працівники СБУ викрили адміністраторку антиукраїнських спільнот "Лівий сектор" та "Антимайдан" у соцмережах. 38-річна жінка працювала керівником одного з підрозділів Державної прикордонної служби у Львові.

Жінка вела активну антиукраїнську пропаганду в соцмережах "ВКонтакте" та "Однокласники", зокрема, була адміністратором та модератором спільноти "Лівий сектор" та "Антимайдан". Свою діяльність вона координувала з іншими модераторами подібних спільнот, зокрема із адміністратором сторінки "Львівська народна республіка"

Скріншот зі сторінки "Львівська народна республіка" "ВКонтакте"

Скріншот зі сторінки "Антимайдан/Львів" "ВКонтакте"

"Вона поширювала матеріали, які дискредитують Українську державу та армію, закликала до ухилення від мобілізації, розповсюджувала російські пропагандистські матеріали, агітувала за створення на території України так званої "Новоросії", вела деструктивну діяльність на підтримку псевдоутворень "ДНР" та "ЛНР"", – повідомили в СБУ.

Скріншот із сайту "Львівська народна республіка"

Викрили жінку 1 квітня. Під час обшуків працівники СБУ вилучили у неї комп’ютер та передали на експертизу. Наразі тривають невідкладні слідчі дії.

Цікаво, що прапорщик ДПСУ є уродженкою та мешканкою Львова.

Жінку поки не затримали та не оголосили їй повідомлення про підозру. Працівники СБУ зареєстрували кримінальне провадження за ч.2 ст. 109 ККУ (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади). Зараз експерти дають юридичну оцінку її висловлюванням. Якщо в її діях виявлять ознаки кримінального провадження, то її затримають.

Наразі працівники СБУ встановлюють, звідки вона отримувала кошти.

Додамо, що спільнота "Львівська народна республіка" була заснована у соцмережі "ВКонтакте" ще у 2014 році. Тоді ж працівники СБУ відкрили кримінальне провадження. Невдовзі з'явилася інформація про те, що засновник спільноти через переслідування втік у Білорусь. Припинити діяльність спільноти у російській соцмережі тоді так і не вдалося.

Львів у новинах:

Гарячий квітень у Львові: Не ангели, Джамала, PUR:PUR та інші

У Львові в квітні пройдуть кастинги телешоу "Холостяк 7" та "Х-фактор"

Великдень в Гаю, Обливаний понеділок та парад: як Львів святкуватиме своє 760-річчя