У Львові поліція вирахувала мажорну авто-хамку  по відео

У Львові поліція вирахувала мажорну авто-хамку по відео

фото з сайту portal.lviv.ua

Закон "наздогнав" через півтора місяця. Львівські патрульні зробили майже неможливе - за кадрами з любительського відео знайшли порушницю-мажорку та виписали їй штраф. Дорожній інцидент стався в середині лютого. На одному із перехресть зухвала дівчина "Фольксвагеном" перекрила дорогу трамваю. Але замість того, щоб з'їхати з колії, почала погрожувати водію електротранспорту, повідомляє ntn.ua

Нагадаємо, У Львові побилися водійка позашляховика і водійка трамваю

Львів. Середина лютого. Це відео зняла одна з обурених перехожих. Жінка червоним "Фольксвагеном" зупинилася на колії та заблокувала рух трамваїв. Зухвала молодиця замість вибачитися та звільнити шлях - усміхалася й лаялася з водійкою трамвая.

- Ти розумієш, що перекрила трамвайну колію? Красуня, стала собі на трамвайній колії.

Але на жодні зауваження нахаба не реагувала. Далі - більше. 

Марія Башта, водій трамвая:

- Вона виходить з машини і каже: ти не знаєш, з ким ти зв'язалася, взяла і штовхнула мене. Я не сподівалася цього всього. Ти не чіпай моє майно! Тому що я зачепила їй дзеркало. 

Хтось із пасажирів викликав поліцію. Утім, до її приїзду, червоний "Фольксваген" поїхав. Одразу ж після того інциденту ми звернулися до правоохоронців із запитанням: чи можна знайти порушницю по ось цьому відео. Полісмени пояснили - це майже неможливо, бо механізм пошуку надто складний. 

- Щоб притягти водія до відповідальності - треба з'ясувати його особу. За обличчям це зробити нереально. За номерами автомобіля можна встановити лише власника, проте за кермом міг бути не він. А 63 стаття Конституції України дозволяє власнику машини не відповідати на запитання полісмена, хто саме був за кермом під час дорожнього інциденту. 

Відтак пошуки заводять у глухий кут. Утім, у нашому випадку допомогли наполегливість правоохоронців та випадковість.

Максим Підболячний, т.в.о. заступника керівника патрульної поліції м. Львова:

- Підняв інформацію, на кого зареєстрований транспортний засіб, то транспортний засіб зареєстрований на особу жіночої статі, але суттєво старшу. Конкретно в цій ситуації що допомогло - це була випадковість - що наш патрульний десь місяць чи півтора до цих подій саме цю особу саме на цьому транспортному засобі притягав до адмінвідповідальності за порушення правил зупинки, стоянки. 

На домашню адресу водійки "Фольксвагена" надіслали запрошення до управління поліції на розгляд справи. Але така смілива на дорозі дівчина до правоохоронців не прийшла. З'явився її розлючений батько - власник мережі крамниць. 

- Що це ви мені показуєте, я не можу зрозуміти. Початок? Початок? Шановний!

- Я зараз викличу охорону, і вас звідси виведуть. Будь-ласка, не перешкоджайте слуханню. І перестаньте шарпати мій ноутбук, будь-ласка.

Чоловік врешті заспокоївся, проте у водійській поведінці доньки не побачив порушення. 

- Що вона порушила?

Максим Підболячний, т.в.о. заступника керівника патрульної поліції м. Львова:

- Мінімум два правила дорожнього руху, вважаю, тут порушено. Пункт 10.5, який власне регламентує оцей порядок проїзду перехрестя - не зрізати кути, і що як наслідок призвело по порушення пункту 11.9, який забороняє виїзд на зустрічну трамвайну колію. 

Адвокат водійки заявив - вона нічого не порушувала. В усьому винен трамвай та його кермувальниця. 

Віталій Репецький, адвокат водія автомобіля:

- Людина проїжджає перехрестя, і якщо б водій транспортного засобу, трамвая, не вийшов, не гатив би по вікнах, не пошкоджував би дзеркало - жодних зупинок би не було. 

Але постанову таки виписали. Зухвала дівчина має сплатити 510 гривень штрафу. 

- Ознайомтесь, будь ласка, з постановою.

Упродовж десяти днів документ мають право оскаржити в суді. Проте прецедент уже є - закон може наздоганяти й карати.

Львів у новинах:

Допоможіть розшукати: львів'янин, зник скориставшись "Блаблакаром"

У Львові білявка - "доцент" на Рorsche погрожувала поліцейським та хизувалася шубою (відео)

Сто тисяч, маєток та "Мерседес": мер Львові показав свої статки