Коли з львівських кранів перестане текти іржава вода

Новина - Події - Коли з львівських кранів перестане текти іржава вода

Новина - Події - Коли з львівських кранів перестане текти іржава вода

Події
15 квiтня 2016 10:35

Вода у львівських кранах інколи така, що й глянути страшно. Як тільки не жартують щодо цього містяни, мовляв, оце нам пощастило – подають “Фанту” чи навіть “Кока-Колу”. Вода інколи така ржава, що навіть купатися чи прати в ній лячно, не те що споживати. Доводиться чекати, коли вона стече. Яка ж причина такої якості води?

Більшість міст України в повсякденному вжитку користується поверхневими водами, які надходять із місцевих річок. Наприклад, Київ п’є воду з Десни і Дніпра, Івано-Франківськ – із Бистриці, а Ужгород – із Ужу. Львів, не маючи чистих рік, добуває воду з-під землі. Це навіть краще, адже з наших кранів щодня тече не проста вода, а артезіанська, яку навіть додатково очищувати не потрібно.

“Вода у Львові високої якості, бо видобувають її з артезіанських свердловин, яких на території області понад 180. Усі вони згруповані у 17 так званих водозаборів, що постачають воду не лише населенню, а й підприємствам. Також нашу воду споживають невеличкі села Львівщини, які опинились у зоні депресивної лійки, тобто мають низький рівень ґрунтових вод”, – розповіла “Пошті” прес-секретар ЛМКП “Львівводоканал” Уляна Горбата. Зі слів співрозмовниці, львівська вода абсолютно придатна до вживання, адже проходить ретельні аналізи.

“Не знаю, про які артезіанські джерела йдеться, якщо пральні і посудомийні машини виходять з ладу. Вода інколи як “гноївка”. Усі майстри, які приходили ремонтувати мою техніку, нарікали на її якість. Чесно кажучи, вже замучився купувати спеціальні засоби від накипу”, – нарікає житель Сихівського району Львова Андрій.


Іржаві драми: коли вода – не вода


“Коли вдома маленька дитина, то прати доводиться дуже часто. У мене дівчинка, тому перу багатенько білого одягу. Одного разу мала неприємну ситуацію з водою… Закинула в барабан біленьке вбрання донечки, а витягнула… помаранчеве. Справді! Перед тим прала дорослий одяг, і все було гаразд, а тут – сюрприз. Неприємний, звісно. Чи це якісь хвилинні напливи іржавої води – сказати важко. Перед тим воду не вимикали. Щоправда, біля будинку ремонтували дорогу, замінювали й будинкові мережі. Можливо, у цьому причина. Якщо так, то нехай би попереджували”, – зазначила в розмові з “Поштою” львів’янка, засновник Школи риторики й ораторства “АҐРУС”, тренер зі спілкування та публічного виступу Ірина Снітинська. 

Співрозмовниця каже, що їй таки вдалося відіпрати одежу, але повернути ідеальний стан – ні. 

“В інтернеті перечитала і передивилася всі можливі методи виведення таких плям. Відправила старшого сина до магазину, аби купив 10 пляшок оцту. Пізніше замочувала одяг, полоскала, прала неймовірну кількість разів у вже фільтрованій воді. Він став кращим, але не таким біленьким, як був до “аварії”. Тішить лише, що дітки дуже швидко ростуть, адже зовсім скоро нашій крихітці одяг буде вже геть малим”, – каже Ірина Снітинська. 

Львівводоканал запевняє: його вини тут нема. Причина в тому, що багато років поспіль воду містяни мали за графіком, тож це стало причиною корозії у внутрішньобудинкових мережах. При відключенні води залізо на трубах кородує. Коли ж її повертають, гідравлічний удар витісняє повітря під тиском і змиває окислене на трубах залізо. Тож перші порції води мають рудуватий колір. У такому стані її вживати фахівці не рекомендують. Радять почекати, доки руда вода стече. Це не є бюджетно, але допоможе вберегти здоров’я.

“Якщо вашому будинку близько трьох десятків років, то іржава вода у крані – типова для вас ситуація. Це тому, що капітальні ремонти проводять дуже рідко (якщо є серйозні причини). Коли ж такі ремонти проводять, то всередині труби можна побачити великий накип іржі. Коли стається якась аварія, ми припиняємо подання води. А от коли його відновлюють, перша порція води подається із залізом. Воно потрапляє не з водозабору, а з труб. Якщо вода з нормальним тиском надходить протягом усієї доби, такої проблеми нема”, – пояснила Уляна Горбата. 


“Замочувала одяг, полоскала, прала неймовірну кількість разів у вже фільтрованій воді”, – каже Ірина Снітинська
фото: Ірина Снітинська

Щоправда, бувають винятки. Наприклад, ви можете посеред дня відкрити кран, а звідти потече не надто чиста вода. У чому ж тоді причина?

“Уявіть ситуацію: майже всі мешканці будинку зранку побігли на роботу, а ви залишилися. Близько обіду відкриваєте кран і ба­чите, що вода жовта. Це тому, що миється вся мережа, по­чинаючи від першого поверху. Якщо ви живете на останньому, то до вас вода надходитиме через усі труби і принесе зі собою все те, що встигла під тиском вимити. Якщо б ви мешкали на першому поверсі, то таких випадків би не було”, – розповіла Уляна Горбата. 


Не ремонтувати, а капітально замінювати


Для того, аби позбутися цієї проблеми, у Львові потрібно капітально замінювати всі внутрішньобудинкові мережі, які вже давно вийшли з експлуатації. Втім, уже традиційно нема коштів. 

“Львівводоканал обслуговує лише зовнішні мережі міста, а внутрішньобудинкові перебувають на балансі ЛКП, власника будинку чи ОСББ. Щоправда, Львівводоканал має достатньо клопоту зі своїми мережами, не кажучи вже про чужі. Адже серед наших є такі, що експлуатуються вже понад 70 років, а термін експлуатації сталевих мереж – ­25. Маємо кошти здебільшого лише на заміну мереж на аварійних ділянках, а на капітальний ремонт – ні”, – зазначила Уляна Горбата. 

До слова, вода в місті Лева різниться й за твердістю. На це, зі слів фахівців, впливають солі кальцію та магнію, які при кип’ятінні випадають у осад. 

У Франківському та Галицькому районах вода м’яка, у Залізничному – середньої твердості, у Шевченківському – твердіша, але теж у межах середнього рівня. А от Личаківський і Сихівський райони отримують найжорсткішу.


Ситуація не критична?!


Блукаючи просторами інтернету, можна не раз натрапити на скарги містян на іржаву воду. Втім, усі нарікання, здається, обмежуються соціальними мережами. 

“До інженерної комісії міськради ніхто з жителів не звертався з такими наріканнями, тож схожих питань ми не опрацьовували. Хоча знаємо проблематику цього всього, адже вода справді тече час від часу дуже жовта, особливо у старих районах Львова”, – зазначив у розмові з “Поштою” депутат, заступник голови комісії інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики Львівської міськ­ради Віталій Свінціцький. 

З його слів, “у поточному році Львівводоканал повинен замінити частину внутрішньобудинкових мереж у Львові”. 

“Про капітальну заміну всіх внутрішньобудинкових мереж по місту не йдеться. Скарг нема, тому проблема не вважається критичною. До слова, мережі практикують замінювати, коли ремонтують дороги, аби двічі не перестеляти дорожнє покриття, якщо щось станеться з трубами”, – зазначив Віталій Свінціцький.

Джерело: lvivpost.net. 

Львів у новинах:

Стало відомо, коли відкриють для проїзду вулицю Коротку

Скільки буде коштувати оренда квартири у Львові на травневі свята

Чому у Львові не можуть подолати стихійну торгівлю

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах