Будь в курсі: 7 випадків, коли банки можуть заблокувати видачу готівки

Новина - Події - Будь в курсі: 7 випадків, коли банки можуть заблокувати видачу готівки

Новина - Події - Будь в курсі: 7 випадків, коли банки можуть заблокувати видачу готівки

Події
19 квiтня 2016 17:19

Нові приписи Нацбанку змусять банки уважніше ставитися до ситуацій, які можуть свідчити про відмивання "брудних грошей", і навіть блокувати видачу готівки.

Про це повідомляють на сторінці у Facebook учасники спільноти "Як прирурчити закон".

Згідно з документом, який називається "Про фінансові операції з отримання готівки" №25-0004/31760 від 13 квітня цього року, банк може блокувати видачу готівки у таких випадках:

1. Якщо ви систематично (більше 1 разу в межах короткого проміжку часу) знімаєте готівку на суму понад 150 тисяч гривень. Якщо ви доведете законну мету отримання цих коштів (наприклад, що певна компанія надає вам матеріальну допомогу для проведення лікування), то цій операції дозволять відбутися.

2. Якщо ви намагаєтеся перевести такі ж підозрілі суми на розрахункові рахунки підприємств (знову ж це не стосується абсолютно законних покупок, оплати навчання і т.д., про що свідчить законні докази у вигляді офіційного рахунку).

3. Надходження на рахунок фізособи платежів з призначенням "поворотна фінансова допомога" за договором позики між фізичною та юридичною особою і т.д.

4. Якщо компанія, яка переводить кошти, зареєстрована близько року, в ній одна особа є одночасно засновником і керівником (або бухгалтером), а перед відкриттям рахунку в банку в компанії змінилися власники.

5. Якщо на карти малозабезпечених верств населення (студенти, пенсіонери, тимчасово безробітні) раптом почали надходити суми, що значно перевищують всі їхні можливі заробітки і виплати.

6. Відправлення грошей з призначенням платежу "під звіт", тобто кошти виділяються під конкретні покупки, після чого відбувається миттєве зняття грошей.

7. Якщо у компанії, яка відправляє або приймає кошти, статутний капітал суб’єктів господарювання незначний порівняно з обсягами коштів, одержуваних юридичною особою готівкою або перераховуються іншій особі з наступним отриманням готівки.

У таких та інших підозрілих операціях банк буде заморожувати рух грошей, щоб не дати клієнту, який отримав велику суму грошей, ні перевести її на інший рахунок, ні зняти в банкоматі чи через касу. Далі представник банку повинен зв’язатися з власником карти і запросити детальну інформацію з доказами про мету цієї операції. І тільки якщо людина надасть всі оригінали підтверджуючих документів на зазначені суми грошей, банк має право розблокувати видачу грошей.

Банки не мають права не зупиняти такі операції, інакше це загрожує штрафами і навіть відкликанням генеральної ліцензії.

Львів у новинах:

Геннадій Москаль зробив гучну заяву щодо зниклого Тараса Познякова

Львівські електрички обладнають для велосипедистів 

На Львівщині побудують першу платну дорогу

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах